Kamu bankaları ATM komisyon ve masraf ücretini sıfırlayacak dev proje

Kamu Bankaları tarafından başlatılacak ve yıllık 1 milyar lira tasarruf sağlayacak ATM kararının ayrıntıları belli oldu.

Kamu bankaları ATM komisyon ve masraf ücretini sıfırlayacak dev proje
Editör: Hakan A.
04 Ocak 2021 - 08:28
Çok sayıda kamu bankası, milyonlarca müşterisine ortak ATM hizmeti vermek amacıyla radikal bir kararla birleşme yapacak. Ortak ATM kullanımı tamamen masrafsız ve ücretsiz yapılabilecek. Türkiye genelinde hemen her il ve ilçede yer alan ve kamu bankalarına ait olan ATM'lere 15 adet yenisi eklenmeye hazırlanıyor. Kamu bankalarında hesabı bulunan milyonlarca vatandaş için müjdeli bir haber geldi. Tüm kamu bankası ATM cihazlarından masrafsız, ücretsiz işlemler için geri sayım başladı.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 4 Ocak 2021 - İstanbul


Türkiye genelinde milyonlarca kamu bankası hesap sahibini ilgilendiren önemli bir karar için düğmeye basılmış durumda. Kamu bankaları ortak bir karar alarak ATM masraflarını sıfıra indirecek. Büyük bir tasarruf sağlaması planlanan bu adım sayesinde vatandaş dilediği kamu bankasına ait ATM cihazından ücret veya masraf ödemeksizin işlem gerçekleştirebilecek.

Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgilere göre  Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, PTTBank ve Emlakbank ocak ayı içerisinde protokol imzalayacak. Proje ile yıllık 1 milyar lira tasarruf beklenirken Türkiye geneline 15 binin üzerinde ATM konulacak. Ortak kullanımda müşterilerden komisyon ve masraf ücreti alınmayacağı gelen bilgiler arasında. Yeni uygulama için 2021'in ilk haftalarında kamu bankaları toplanarak sözleşme imzalamasıyla yeni yıl boyunca yeni ATM cihazlarının Türkiye geneline yerleştirilmesiyla start almış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum