Kamu bankalarından yeni kredi paketi! Konut başta olmak üzere yerli üretim çok sayıda kalem için kredi desteği geliyor...

Bakan Albayrak tarafından açıklanan ve 3 kamu bankasının dahil olacağı yeni kredi paketi detayları belli oluyor. Başta konut olmak üzere yerli üretim mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, ev tekstili, çeyiz gibi ürünlere ve turizm sektörüne yönelik olacak

Kamu bankalarından yeni kredi paketi! Konut başta olmak üzere yerli üretim çok sayıda kalem için kredi desteği geliyor...
Editör: Hakan A.
28 Mayıs 2020 - 11:14
Koronavirüs destek paketlerine kamu destekli yeni bir paket hazırlanıyor. İlk olarak Bakan Albayrak tarafından duyurulan yeni kredi destek paketi hangi kalemleri içeriyor, kimler bu kredi desteğinden faydalanabilecek? Kredi destek paketi ayrıntıları belli olmaya başladı. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 28 Mayıs 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde yerli üretime destek amacıyla, koronavirüs destek paketi için düğmeye basan 3 kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kolları bir kez daha sıvadı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan yeni finansman destek kredi paketi Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından sağlanacak.

Finansman kredi desteği paketi, ihtiyaç sahibi vatandaşa, emekli, çalışan ve orta gelir grubuna yönelik hayata geçiriliyor. Henüz tüm şart ve koşulları belli olmayan finansman kredi destek paketi ile alakalı hazırlıklar ve kapsam genişletiliyor. Cuma günü açıklanacağı ifade edilen yeni kredi destek paketinde belli olan kalemler ise şöyle.Edinilen bilgiye göre, Kamu bankaları, bir süre ödemesiz, sonra taksitler halinde ödemeli olacak yeni bir kredi destek paketi için çalışma yürütüyor. Yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, bisiklet, motosiklet, ev tekstili, çeyiz gibi ürünler alındığı taktirde bu finansmandan yararlanılması bekleniyor.

Bir diğer imkan ise hem turizm sektörünü canlandırması planlanan hem de tatile gitmek isteyenlere kolaylık sağlayan bir kredi olması bekleniyor.


Uzun vadeli konut kredisi desteği için çalışmalar sürüyor. 3 Kamu bankası tarafından sağlanacak krediler arasında kopnut kredisi de yer alacak. Bu kapsamda orta gelir grubuna yönelik olarak konut kredisi imkanları sunulacak.

Bu paketin cuma günü kamu bankaları tarafından açıklanması, pazartesi günü de devreye girmesi hedefleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum