Kamu çalışanlarına esnek mesai! İşte memurların merak ettiği o genelge...

Milyonlarca memur için kamu kurumlarında esnek mesai tedbiri alındı. Memurlar koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlanan bu genelge ile izinli sayılacak.

Kamu çalışanlarına esnek mesai! İşte memurların merak ettiği o genelge...
Editör: Hakan A.
23 Mart 2020 - 00:02 - Güncelleme: 23 Mart 2020 - 00:10
Memurlar için kamuda esnek mesai dönemine girdi! Son dakika genelge ile duyurulan esnek çalışma tedbiri ile Koronavirüs salgınının önüne geçilmesi amacıyla kamu çalışanları için esnek mesai süreci başladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 23 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'de kamu çalışanı milyonları ilgilendiren yeni bir genelge yayımlandı. Bu kapsamda kamuda esnek mesaiye geçilmiş olacak. Koronavirüs salgını kapsamında virüsündaha fazla yayılmasının önüne geçmek için hükümet sond akika kararla kamu çalışanları için düzenlemeye gitti. İlgili karar 23 Mart 2020 Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Koronavirüsle Mücadele Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler konulu genelge 23 Mart tarihli Resim Gazetede yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.


COVID-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kurulşları için asgari personel çalışma sürecine başlandı. Resmen genelge ile duyurulan kamu çalışanlarına ilişkin alınan tedbirlere göre, dönüşümlü çalışanlar fiilen göreve gelmedikleri süre zarfında idari izinli sayılacak.

İdari izinliler, uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar amirlerinin izni dışında görev mahallerinden ayrılamazlar ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıkları anda görevine dönmek zorundadır.

23 MART TARİHLİ KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN YAYIMLANAN İLGİLİ GENELGEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

22/3/2020 tarihli ve 31076 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de, COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler ile İlgili 2020/4 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayımlanmıştır.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum