Kanal İstanbul`a şimdi de Güney Kore talip

Türkiye`nin Çılgın projesi Kanal İstanbul için şimdi de Güney Koreli firmalar devreye girdi. Güney Kore`den Kanal İstanbul projesine büyük ilgi...

Kanal İstanbul`a şimdi de Güney Kore talip
Editör: Hakan A.
23 Nisan 2018 - 12:07

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kapsamlı inşaat projeleri arasında yer alacak Çılgın Proje, Kanal İstanbul için Dünya devlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Adı ile dahil Dünya'da büyük ses getiren Kanal İstanbul projesi için geri sayım hızla devam ederken, proje inşaatı ihalesi için büyük ilginin sürdüğü gelen bilgiler arasında.

2018 içerisinde ihaleye çıkacak olan İstanbul'un mega projesi Kanal İstanbul için geri sayım sürüyor. Projede güzergah işlemleri tamamlanmış, alternatifleri ile birlikte ihale sürecine geçilmiş ve takvim işliyor. 2018 sonuna kadar Kanal İstanbul inşaat ihalesi için firma belirlenmiş olacak. 

Türkiye'nin bir başka mega projesi olarak bilinen 1915 Çanakkale köprüsünü inşaa etmeye devam eden Güney Kore bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çılgın Proje olarak isimlendirdiği Kanal İstanbul inşaatına talip olduğu öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, erken seçim kararının alınmasının ardından ilk yurtdışı ziyaretini önümüzdeki hafta Özbekistan ve Güney Kore ülkelerine yapacağı bildirildi.

Kanal İstanbul projesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gelecek hafta gerçekleştireceği Güney Kore ziyareti esnasında ele alınacak konular arasında yer aldığı kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada da mevkidaşıyla bölgesel konuları ve ikili ilişkileri değerlendirecek. Seul’de Türkiye-Güney Kore İş Forumu’na katılacak olan Erdoğan’ın Güney Kore’de Samsung, LG, Hyundai, Daewoo, Daelim, Hanwha, birçok otomobil firmasına iç aksam üreten Seoyon, Hana Yatırım Bankası gibi birçok dev şirketle görüşmeler yapacağı ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum