Kanal İstanbul ÇED raporu nihai kabul edildi! Kaç gün askıda kalacak?

Kanal İstanbul hakkında son dakika gelişmesi! Çılgın Proje Kanal İstanbul ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunarak, nihai kabul edildi. Peki Kanal projesi ÇED raporu ne kadar askıda kalacak?

Kanal İstanbul ÇED raporu nihai kabul edildi! Kaç gün askıda kalacak?
Editör: Hakan A.
23 Aralık 2019 - 12:11 - Güncelleme: 23 Aralık 2019 - 12:18

Kanal İstanbul projesine ilişkin ÇED raporu kanbul edilerek 10 süreyle askıya çıkarıldı. İtirazlar 10 gün içerisinde yapılabilecek. İşte Kanal İstanbul ÇED raporuna ilişkin son dakika gelişmesi ve ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 23 Aralık 2019 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çılgın proje olarak adlandırdığı Kanal İstanbul projesi kapsamında ÇED olumlu kararı çıktı.

Tartışmalara neden olan Kanal İstanbul projesinin ÇED raporu kabul edildi. İlgili ÇED raporu 10 gün süre içerisinde itirazlar alınacak, halkın görüşüne sunulmuş oldu.Konuyla alakalı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafındna bu sabah askıya çıkarılan ÇED raporu kapsamında, "İSTANBUL İli KÜÇÜKÇEKMECE, AVCILARARNAVUTKÖY, BASAKSEHIR, ilcesinde T.C. ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI ALTYAPI YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜtarafından yapılması planlanan Kanal İstanbul (Kıyı Yapıları [Yat Limanları, Konteyner Limanları ve Lojistik Merkezler], Denizden Alan Kazanımı, Dip Taraması, Beton Santralleri Dâhil) projesi ile ilgili olarak hazırlanan son şekli verilen ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir. Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açılır. Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınır. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyebilir. Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açılmış olup, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde İSTANBUL Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edebilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur. " denildi.

Kanal İstanbul ÇED raporu Eklerine ulaşmak için tıklayın.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum