Kanal İstanbul’da geri adım atılmayacak

Bakan Murat Kurum, Kanal İstanbul projesi ile alakalı olarak net konuştu; 'Geri adım atılmayacak' dedi.

Kanal İstanbul’da geri adım atılmayacak
Editor: Hakan A.
26 Nisan 2019 - 07:00

Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olan ve dünya genelinde büyük yankı uyandıran Kanal İstanbul projesi ile alakalı ortaya atılan iddialara ve İstanbul'da değişen Büyükşehir Belediye Başkanlık görevi sonrasında ilgilerin üzerine çevrildiği Kanal İstanbul projesine ilişkin yeni bir gelişme yaşanıyor. Bakan Kurum çıkan haberlere ilişkin açık ve net bir dille konuştu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Nisan 2019 - İstanbul


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 23 Nisan resepsiyonu kapsamında bir grup gazeteci ilşe sohbet eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi ile alakalı olarak açıklamalarda bulunduç. Bakan Kurum, İmamoğlu sonrasında Kanal İstanbul projesinde herhangi bir değişiklik olup olmayacağına yönelik soruları yanıtlarken net konuştu.

Bakan Kurum açıklamasında, “Hiçbir aksama olmaz. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı manifesto çerçevesinde 11 maddenin 7’si bizim bakanlığımız ile alakalı. Bakanlığımızı ilgilendiren bütün işleri kararlı şekilde yürüteceğiz. Büyükşehir belediyesinin olmadığı yerde de ilgili bakanlıklarımız, ilçe belediyeleri ile gerekli bütün desteği sağlayacaktır. Bu manifestodaki projeleri kentsel dönüşüm, ulaşım, çevre, millet bahçesi, atık su tesisi gibi şehri 50-100 yıl planlayacak bütün projeleri de hızlı şekilde 5 yıllık plan çerçevesinde hazırlayacağız. Hiçbir geri adım yok” ifadelerini kullandı.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum