Kanal İstanbul güzergahı son aşamasında

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çılgın Projesi Kanal İstanbul projesinde güzergah çalışmalarında flaş gelişme yaşanıyor. Kanal İstanbul güzergahı belli oldu mu? Kanal İstanbul nerelerden geçecek?

Kanal İstanbul güzergahı son aşamasında
Editör: Hakan A.
25 Ocak 2017 - 14:16 - Güncelleme: 26 Şubat 2018 - 21:25

Türkiye'nin en önemli mega projelerinden biri olan Kanal İstanbul güzergahı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2017'de ihalesini yapacağız dediği Kanal İstanbul projesiyle alakalı güzergah çalışmalarını Bakan Arslan anlattı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Ocak 2017 - İstanbul

Geçeceği yerlerde emlak ve konut fiyatlarını arttırmasına kesin gözüyle bakılan Kanal İstanbul güzergahı belli olmaya başladı mı? Kanal İstanbul'un geçeceği yerler belirlendi mi? sorularına cevap Bakan Arslan'ın yaptığı son açıklama ile netleşmeye başladı.

Kanal İstanbul projesinde gelinen son durum hakkında son dakika açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan geldi. Anadolu Ajansı tarafından gerçekleştirilen Editör Masasına konuk olan Bakan Arslan, Türkiye'nin önemli projeleri hakkında gelinen son durum ve gündemdeki projeler ile alakalı son bilgileri paylaştı.

Bakan Arslan, "Kanal İstanbul'da güzergah çalışmalarında sona gelindi" dedi.

Arslan açıklamasında Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin, "Kanal İstanbul Projesi'nde şehircilik anlamında özellikle orman, sulak alanlar, tarım alanları ve etkileşen alanları da dikkate alarak 5 güzergahla ilgili çalışmayı son aşamaya getirdik." ifadelerini kullandı.

Açıklamalarına devam eden Bakan Arslan, "Kanal İstanbul Projesi, 43 kilometrelik büyük gemilerin geçebileceği önemli bir prestij projesidir. Kanal İstanbul Projesi çalışmasında 2.7 milyar metreküp malzeme çıkması öngörülüyor, bu malzemeleri çeşitli yerlerde değerlendireceğiz. Kanal İstanbul'un nihai etütlerini bu yıl gerçekleştirip, beraber çalıştığımız kurumlarla ihale edilme aşamasına getireceğiz." dedi.

Çanakkale köprüsü ihalesi!

1915 Çanakkale Köprüsünün ihale tekliflerini yarın alınacağını ifade eden Bakan Arslan, "2023'te 2023 m. ayak açıklığı olan köprüyü insanımıza ve bölgeye kazandıracağız" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum