Kanal İstanbul ihalesi için tarih verdi

Kanal İstanbul ihalesi için tarih verdi

Bakan Turhan, asrın projesi olarak anılan Kanal İstanbul projesi ihalesi için geri sayımın başladığını söyledi. Kanal İstanbul hakkında Bakan Turhan'dan önemli açıklamalar geldi.

Kanal İstanbul ihalesi için tarih verdi
Editor: Hakan A.
14 Ekim 2018 - 08:01
Reklam

Kanal İstanbul ile ilgili çalışmalar sürerken, Bakan Turhan'dan önemli açıklamalar geldi. Dünya'da büyük ses getiren Kanal İstanbul ihalesine ilişkin tarih verildi. Türkiye'nin 2023 vizyon projeleri arasında en fazla ses getirenlerinden biri olan Kanal İstanbul projesinde yeni gelişme. İhale için geri sayıma geçildi...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Ekim 2018 - İstanbul


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul projesi ihalesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Turhan, daha önce açıklanıldığı üzere "Bu sene ihaleye çıkacağız, hedefimiz o" dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen “Genç Yönetici Okulu-Mega Projelerin Yönetimi" programına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Mega projelere değindi. İstanbul Boğazı için büyük bir öneme sahip, Dünya çapında ses getiren Asrın projesi olarak kabul edilen çılgın proje Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Turhan, Kanal İstanbul projesi ile ilgili olarak “Bu sene ihaleye çıkacağız, hedefimiz o" dedi.  

Turhan konuşmasında,  “Bizim ülkemizde biliyorsunuz çevreyle ilgili sivil toplum örgütleri bazı projeleri çok yakından takip ederler. Bunların yapılmasını, kötü niyetlilerin geciktirmek için, iyi niyetlilerinde katkı sağlamak için proje üzerinde devamlı gözleri vardır. Bunlarla ilgili konuları takip etmesi için hem iş güvenliği bilimi ki; bu da yasalarımızda 50 kişiden fazla çalışanı olanlar iş güvenliği uzmanı bulundurması gerekiyor.

O sizin kendi iç denetiminiz olarak ayrıca iş güvenliği uzmanları, idari kademelerde gelip çalışmalarını yaparlar. Ama buradaki öz denetimi ihmal etmemek lazım. Yaptığımız işin doğru yapıldığını, projesine uygun yapıldığını, hukukuna uygun yapıldığını, maliyetlerine uygun olarak yapıldığını mutlaka bir büyük proje yöneticisi kontrol etmeli"
dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum