Kanal İstanbul İstanbul Boğazı'nın geleceği için zaruret halini aldı

Bakan Turhan, Kanal İstanbul projesine ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken, İstanbul Boğazı'nın geleceği için artık zaruret halini aldığını söyledi.

Kanal İstanbul İstanbul Boğazı'nın geleceği için zaruret halini aldı
Editör: Hakan A.
08 Aralık 2019 - 11:42

İstanbul'un çılgın Kanal projesine ilişkin Bakan Turhan'dan çarpıcı tespit. Kanal İstanbul ile alakalı tartışmalar devam ederken, Bakan Turhan, durumun artık bir zaruret halini aldığını söyledi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 8 Aralık 2019 - İstanbul


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul Projesi'nin yapılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kanal İstanbul'un Boğaz için zaruret halini aldığını anımsatan Turhan "Kanal İstanbul, sadece bugünün değil yarının da projesidir. Kanal İstanbul, İstanbul Boğazı'nı kazalardan kurtaracak projedir. İstanbul'un her tarafıyla entegrasyonu sağlanmış başlı başına kendine yeten bir medeniyet projesi olacak.Biz bu projeye siyasi gözle bakamayız. Biz İstanbul'un geleceğini düşünmek zorundayız. Kanal İstanbul Projesine başladığımız ilk günden bu yana da her bir eleştiri konusunu enine boyuna tartışıyoruz ve endişeye sevk edecek herhangi bir durum kalmayacak hale getirildikten sonra yola devam ediyoruz. 2011'den bu yana yaptığımız bu titiz çalışmaların sonucunda toplamda 52 kurumun olumlu görüşünü aldık" dedi.
 kanal istanbul güzergahı

YORUMLAR

  • 0 Yorum