Kanal İstanbul tartışmasına Başkan Erdoğan'dan cevap: "Bu işten ne ana muhalefet ne İBB anlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın inadına Kanal İstanbul'u yapacağız açıklaması sonrasında muhalefetin tepkileri gecikmemişti. Yaşanan tartışmalara yanıt Başkan Erdoğan'dan geldi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul açıklaması.

Kanal İstanbul tartışmasına Başkan Erdoğan'dan cevap: "Bu işten ne ana muhalefet ne İBB anlar"
Editör: Hakan A.
26 Şubat 2021 - 15:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunurken, sorulan sorularda Kanal İstanbul tartışması soruldu. Erdoğan, "Bu işten ne ana muhalefet ne İBB anlar" çıkışında bulundu.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 26 Şubat 2021 - İstanbul


İstanbul'da Cuma namazı çıkışında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Kanal İstanbul tartışmaları hakkında konuşan Başkan Erdoğan, "Bu işten ne ana muhalefet ne İBB anlar" dedi.

Bugün İstanbul'da yaşanan çöp sorunu olsun, diğer sorunlar olsun benim Büyükşehir Başkanlığımdan önceki zamanla aynı durumda olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul projesine değindi. Erdoğan, " Gerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız olsun, gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız olsun Her türlü adımı atıyoruz, biz hizmet etmek istiyoruz. Ne bundan ana muhalefet anlar, ne bundan İBB başkanı anlar. Biz ülkede hizmet etmek istiyoruz. Ülkemizde bir şeyler yapmak istiyoruz. Boğazın özellikle ne tür tehditler altında olduğunu benim İstanbul'da yaşayan benim halkım zaten biliyor. Yıllar önce bir Romen tankerinin Sarayburnu açıklarında yaşanan olay aylarca yandı. Zaman zaman Boğazın değişik yerlerinde tankerlerin yalılara bindirme olaylarını, yaşanan olayları biliyoruz. Hala muhalefet yaptırmayız, istemezük... Ya siz ne yaptınız, neyi istiyorsunuz ki bu ülkede. Hiç bir şeyleri yok. İzmir'de bir sel oldu ne oldu biliyorsunuz. İstanbul şu anda ne hale geldi biliyorsunuz. Tedbirleri var mı yok, attıkları bir adım var mı yok... İstanbul'da çöp dağları benim İstanbul'u devraldığım dönem gibi yükselmeye başladı. Yav sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler niye temizlenmiyor, neden kaldırılmıyor? İstanbul halkı hala yeniden eski Türkiye özlemine mi dönecek. Arkadaşlar inadına ifadesini ben, İstanbulumuza bir güzellik kazandıracağız ve bu yeni değil. Benim Çılgın Proje diye ifade ettiğim bir projedir. Bizim zaten projemiz alternatifleriyle hazırdır. Bu projeyi biz Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçirecek ve  Dünya da hayran hayran izleyecek. Bizim icraatlarımız'ın ulaştığı yerlere bunların hayalleri dahi ulaşamıyor." ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?

Kanal İstanbul ile alakalı AK Parti Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İnadına Yapacağız" ifadelerini kullanmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum