Kanal İstanbul'un adı konut fiyatlarını artırmaya yetti

İstanbul'un mega projesi Kanal İstanbul’un geçeceği güzergâhta adı geçen Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy, şehrin gelecek vadeden bölgeleri arasına girerken, geçeceği yerlerde adı dahi yetti. Emlak fiyatları katlamaya devam ediyor.

Kanal İstanbul'un adı konut fiyatlarını artırmaya yetti
Editör: Hakan A.
18 Haziran 2017 - 11:02 - Güncelleme: 26 Şubat 2018 - 20:26

Türkiye'nin şimdiye kadar yaptığı ve yapacağı en çılgın proje olarak adlandırılan Kanal İstanbul projesi güzergahı kapsamında emlak fiyatları katlanmaya devam ediyor. Konya ilişkin sahibinden emlakendeks açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Haziran 2017 - İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan' tarafındançılgın proje olarak nitelendirilen, yapılmaması için her türlü engelin çıkartıldığı, İstanbul Boğazı'na nefes aldıracak, her yıl ülkeye büyük bir döviz girdisi sağlayacak olan devasa kanal projesi "Kanal İstanbul" güzergahı boyunca konut fiyatları yükselişte.

 İstanbul’un çehresini değiştirecek dev projelerden Kanal İstanbul projesinin geçeceği güzergâhta adı geçen Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy, şehrin gelecek vadeden bölgeleri arasında yerini aldı.

sahibinden Emlak Endeksi* Mayıs verilerine göre satılık dairelerde Başakşehir’de ortalama metrekare fiyatları 3 bin 458 TL ile son üç senenin en yüksek seviyesine çıktı.

Başakşehir’i takip eden Küçükçekmece’de son 3 senede metrekare fiyatları yüzde 51,52 oranında artarak ortalama 3 bin 375 TL olurken Arnavutköy’de son 3 senede satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı, yüzde 56,41’lik artış göstererek 2 bin 170 TL oldu.

Kanal İstanbul güzergâhı için adı geçen bir diğer ilçe olan Esenyurt’ta ise son 3 senede satılık konutlarda metrekare fiyatı yüzde 37,42 oranında artarak ortalama 2 bin 056 TL seviyesine çıktı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum