Kapadokya'da kaçak yapılar tek tek yıkılıyor...

Geçtiğimiz günlerde gündeme düşen tarihi Kapadokya'daki UNESCO mirası Peribacaları etrafında yapılan yapılaşmalar için harekete geçildi. O kaçak yapılar Bakan Kurum'un talimatı sonrası tek tek yıkılmaya başlandı.

Kapadokya'da kaçak yapılar tek tek yıkılıyor...
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2018 - 12:28

Bakan Kurum tarafından, "Hepsini Yıkacağız" açıklaması sonrasında düğmeye basıldı. Kapadokya'da yıkım başladı. Türkiye'de imar barışı sürecini, suistimal edenlere kötü haber! O kaçak yapılar tek tek yıkılmaya başlandı.  Nevşehir ilinde bulunan Kapadokya'da ki kaçak yapılar bir bir yıkılıyor...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Kasım 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasının ardından yetkililer harekete geçti. Tespit edilen kaçak yapılar yıkılmaya başladı.  Bakan Murat Kurum, Nevşehir ilinde Kapadokya'da ve Peribacaları'nda yapılan kaçak yapılaşmaya ilişkin "çok yakından takip ediyorum, savcılığa suç duyurusunda bulunduk Hepsini yıkacağız" dedi. Bakan Kurum'dan Peribacaları açıklaması: "Hepsini yıkacağız"

Miyonlarca kaçak, imara aykırı, konut, işyeri, turizm alanları,sanayi kuruluşlarını kapsayan İmar Barışı süreci geçtiğimiz ay sonu 31 Aralık tarihine kadar uzatılmıştı. Bir anda gündeme düşen UNESCO mirası Nevşehir Kapadokya'daki Peribacalarında yaşanan kaçak yapılaşma büyük tepkilere neden olmuştu. Hükümet bu konuda düğmeye bastı.Bakan Murat Kurum'un hafta sonu yaptığı açıklamalar sonrasında düğmeye basıldı. 31 Aralık 2017 sonrasında yapılan tüm kaçak yapıların tespit edilmesinin hemen peşinden yıkım ekipleri bölgeye gönderildi. Önceden tespit edilen kaçak yapıların yıkımı bu sbaah itibariyle başladı. Jandarma ekipleri eşliğinde çok sayıda yıkım ekibi Kapadokya, Peribacaları çevresindeki kaçak yapıların yıkımına başladılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum