Kapalı Maraş için yeni adım

Türkiye, Maraş için yeni atılımlar yapmaya başladı. Kıbrıs'ta Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik önemli bir adım daha atılıyor!

Kapalı Maraş için yeni adım
Editör: Hakan A.
12 Şubat 2020 - 10:43

Kuzey Kıbrıs'ta Maraş için adımlar atılmaya devam ediyor. Kapalı Marş için harekete geçen Türkiye, yeni bir süreci başlatıyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 12 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye, KKTC'de Maraş için kararını verdi! 'Hayalet şehir' Maraş ile alakalı tarihi adımlar atılmaya başlandı. Akdeniz ve bölgesinde söz sahibi olmak, haklarını korumak isteyen Türkiye, adımlarına bir yenisini daha ekliyor.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenecek 'Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı' başlıklı yuvarlak masa toplantısı Kapalı Maraş'ta gerçekleştirilecek. Gün boyunca devam edecek toplantılar sonrasında Maraş'ın açılmasına yönelik uluslararası hukukun da gözetildiği 'hukuki ve siyasi' kararlar ortaya konulacak. Alınan kararlar kamuoyu ile paylaşılacak.Böylece Kapalı Maraş, 1974'ten sonra ilk kez üst düzey bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Uluslararası hukuk gözetilerek yapılan çalışmalarda, yeni bir yol haritasının belirlenmesi noktasına gelindi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum