Kar Group'tan Elazığ'a 20 Milyon Liralık yatırım

Kar Group'tan Elazığ'a 20 Milyon Liralık yatırım

İnşaat sektörünün A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarına yanıt veren Kar Group, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

Editor: Hakan A.
05 Ekim 2018 - 12:13

İstanbul dışında Anadolu'da da yatırımlarını sürdüren Kar Group, şimdi de yapı kimyasalları üretimi yapacak fabrikasını 20 milyon TL'lik yatırımla Elazığ'da hayata geçiriyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 5 Ekim 2018 - İstanbul


Hazır beton, kireç, agrega, asfalt, prefabrik beton elemanları ve yapı kimyasalları üretimleriyle yapı sektörünün ihtiyaçlarına yanıt veren Kar Group, yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. 

Yapı kimyasalları sektöründeki üretim ve satış hacmini artırma amacıyla Elazığ’da20 milyon TL'lik yatırımı hayata geçiriyor. Anadolu'nun çeşitli bölgelerinde yatırıma hazırlanan Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Üçüncü, yapı kimyasalları sektöründeki yola çıkış hedeflerinin müşterilere ulaşım olarak yakın, düşük maliyetli ve kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet vermek olduğunu söyledi. 

Erol Üçüncü "Yapı kimyasalları üretimi inşaat ve gayrimenkul sektörüne yönelik verdiğimiz hizmetlerden biri. Gebze Kocaeli ve Bursa Orhangazi bölgesinde bulunan iki fabrikamızla nakliye sebebiyle hizmet vermekte zorlandığımız bölgelerde yeni tesisimiz ile çok daha iyi hizmet sunabileceğiz. Elazığ OSB 5. Bölge'de 13 bin 200 m2 alan içinde 3 bin 200 m3 kapalı çalışma ve stoklama alanı olarak tasarlanan fabrikamızda yatırımın sonuna geldik. İlk etapta yaklaşık 30 kişinin istihdam edileceği fabrikamızda 2019 itibariyle üretime geçmeyi planlıyoruz. Tesisin üretim kapasitesi saatlik 30 ton olarak planlandı. Üretim gamımızda sıva yalıtımı, sıvalar harçlar, su yalıtımı, onarım ve güçlendirme, mastikler ve yardımcı ürünler, zemin uygulamaları, beton ve harç katkıları, restorasyon harçları olmak üzere 250`yi aşkın ürünümüz bulunuyor" dedi. 

Doğu Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz'de benzer yatırımları hayata geçirmek üzere fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Üçüncü, yıl sonuna kadar grup olarak 180 milyon TL'lik yatırımı hayata geçirmiş olacaklarını belirtti. Erol Üçüncü, 2018 yatırımlarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Grubumuz, 2018’de toplam 180 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapmış olmayı planlıyor.

2018 yılında Elazığ'da yapı kimyasalları malzemelerini üretecek fabrikayı Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde açıyoruz. Bursa'nın Kayapa bölgesinde çevreye duyarlı olarak hayata geçireceğimiz agrega ve beton tesislerinin yatırım tutarının ise 40 milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz. Bunun yanı bir yandan da fabrikalarımızda revizyon çalışmalarımız devam ediyor. 120 milyon TL’lik bir yatırım değeriyle Pendik’te hayata geçirdiğimiz ‘Edonia Garden’ projemiz var. Bu projelerin devamı gelecek, inşaatta da büyüyeceğiz. Bunların dışında iş alanlarımızdan biri olan yol müteahhitliğinde devam eden 10’a yakın şantiyemiz ile asfalt ve beton yollar yapmaya devam ediyoruz."