Kar İstanbul'a ne zaman yağacak? İstanbul'da bugün kar bekleniyor mu?

İstanbul'da bugün kar yağacak mı? İstanbul'da milyonlar kar yağışının ne zaman başlayacağını merakla takip ediyor. Bugün beklenen kar yağışı İstanbul'da hangi saatlerde, ne zaman etkisini gösterecek?

Kar İstanbul'a ne zaman yağacak? İstanbul'da bugün kar bekleniyor mu?
Editör: Hakan A.
13 Şubat 2021 - 09:44
İstanbul'da bugün kar yağışı bekleniyor mu? Kar beklenen İstanbul'da alarm seviyeleri en üst düzeyde alındı. İBB; AKOM, AFAD ekipleri hazırda bekliyor. Peki İstanbul'da merakla beklenen kar ne zaman yağacak? İşte son dakika verilere göre İstanbul için beklenen kar yağışı ile alakalı en son veriler ve hava durumu bilgileri...

Milyonlarca İstanbullu Sibirya üzerinden gelecek kar yağışını beklemeye başladı! Kar İstanbul'a ne zaman yağacak merak ediliyor. Son hava ropurunu güncelleyen Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için saat verdi... Kar yağışı adım adım geliyor...

İstanbul genelinde 13 Şubat Cumartesi sabahı kısıtlamalar nedeniyle vatandaş evinde ve soğuk bir havaya uyandı. Bir anda gece başlayan sıcaklık düşüşü tüm şehirde hissedilir derecede azaldı. Milyonlarca İstanbullu vatandaş ise kar ne zaman yağacak diye merak ediyor ve google üzerinden son hava durumu bilgileri ile çıkan son dakika haberlerini kontrol ediyor.

İSTANBUL'A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

İstanbul için beklenen kar yağışının ne zaman etkisini göstereceğini merak eden milyonlarca İstanbullu kar beklentisi içinde. Hafta sonu ve kısıtlama nedeniyle evlerinde bulunan milyonlar bugün kar yağacak mı sorusunu soruyor. İstanbul için son meteorolojik veriler ise hava soğukluğuna dikkat çekiyor.METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Trakya bölgesinde başlayan yağışın zamanla bölge genelini kapsayarak karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının hissedilir derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Bölgemizde (İstanbul, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Yalova illerinde) bu akşam saatlerinde başlayacak olan kar yağışının (Pazar) gece saatlerinden itibaren kuvvetli yer yer yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuzeydoğudan kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-90 km/sa) ile birlikte kar yağışının zaman zaman tipi şeklinde olması beklenmektedir. Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


istanbul'a kar ne zaman yağacak hava durumu raporu

DENİZLERDE HAVA

Genel Durum    Batı Karadeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar, gece saatlerinde Marmara'da fırtına bekleniyor.

İğneada - Sinop    Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren batısı kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusu 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Marmara    Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu zamanla kar yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinde 5 ila 7, gece saatlerinde 8 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, gece saatlerinde 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

YORUMLAR

  • 0 Yorum