Kar yağışı şiddetlendi Ağrı’da okullar tatil edildi

Kar yağışı şiddetlendi Ağrı'da okullar tatil edildi

Okullara kar tatili Doğu'da oldukça erken başladı. Ağrı ilinde başlayan kar yağışının artması ve yolların 50 cm karla dolması nedeniyle Valilik okulların tatil edilmesine karar verdi.

02 Kasım 2016 - 07:47

Ağrı iline bağlı Diyadin ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda köy yolu uklaşıma kapandı ve valilik harekete geçerek yılın ilk kar tatilini yaptı.

Yurt genelinde başlayan soğuk ve yağışlı hava Doğu'da etkisini kar olarak göstermeye başladı. Ağrı ilinde yollar kapandı, okullar tatil edildi! Bölgeye yılın ilk karı yağmaya devam ederken, Ağrı-Iğdır karayolu üzerinde  yoğun kar yağışı nedeniyle çift  yönlü olarak trafiğe kapandı. Ayrıca Ağrı'nın Diyadin ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilçe  merkezi ve köylerinde eğitime bir gün süreyle ara verildiği gelen son dakika bilgiler arasıonda.

Bölgede Ağrı karayolu üzerinde çok sayıda araç aniden bastıran kar yağışının etkisinde kalıp, yolda ilerleyemediler ve karın dinmesini bekledsiler. Kar yağışının bölgede hafta boyunca süreceği meteoroljik veriler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..