Karaburun-Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edildi

Türkiye'nin önemli doğal alanlarına ilişkin koruma kalkanına bir yenisi daha eklendi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Karaburun-Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak ilan edildi.

Karaburun-Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edildi
Editör: Hakan A.
15 Mart 2019 - 06:58

Karaburun-Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilerek bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Mart 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde doğa harikası alanların korunmasına ilişkin önemli adımlar atılmaya devam ediliyor.  Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilen yerlere bir yenisi daha eklendi.

Bazı alanların Karaburun-Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilmesine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 287 sayılı Çevre Kanununun 9 uncu maddesi gereğince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.Ekli harita ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan Karaburun-Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edilmiştir.

Karaburun-Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesinde 19/10/1989 tarihli ve 383 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Hükümleri uygulanır.  Hükümlere göre yapılacak olan değerlendirme sonuçlanıncaya kadar herhangi bir uygulşama yapılamaz.

Karaburun-Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesinde bu kararın yayımı tarihinden önce onaylı planlarına veya mevzuata uygun olarak ruhsatı alınmış ve inşaatı su basman seviyesinde tamamlanmış yapıların inşaatına ruhsat ve eklerine göre devam edilir.

15 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum