Reklamı Geç
Karadeniz’deki deprem İstanbul’da hissedildi! Kocaeli...

Karadeniz'deki deprem İstanbul'da hissedildi! Kocaeli Kandıra'da 4.8 büyüklüğünde korkutan deprem

Son deprem haberleri gelmeye devam ederken, İstanbul'da hissedilen Karadeniz depremi 4.8 şiddetinde ölçümlendi. Kocaeli Kandıra merkez üssü olarak belirlenen deprem 5 büyüklüğünde olduğu ifade ediliyor.

15 Ekim 2016 - 12:07 - Güncelleme: 15 Ekim 2016 - 12:35

İstanbul'da hissedilen günün son dakika deprem haberi Karadeniz'den, Kocaeli Kandıra merkez üssü olarak geldi. Öğleden önce 11:18 sıralarında meydana gelen deprem Kandilli tarafından 5 büyüklüğünde ölçümlenirken, AFAD açıklamasında ise 4.8 şiddetinde olduğu kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Ekim 2016 - İstanbul

İstanbul'da deprem mi oldu?Sabah saatlerinde meydana gelen depremlere bir yenisi daha eklendi. Son depremler Manisa Akhisar ile başlarken, art ada gelen Manisa depremleri sonrasında en büyüğü 4.8 olarak ölçülen deprem yaşandı.

Diğer taraftan İstanbul ve Marmara'nın tamamının etkilendiği Karadeniz depremi ise saat 11:18'de 5 şiddetinde olarak ölçümlendi.

Konuya ilişkin açıklama ilk olarak AFAD tarafından yapılırken, depremin yerin 11.6 kilometre derinlerde meydana geldiği ve depremin merkez üssünün Karadeni olduğu, Kocaeli Kandıra açıkları olarak kayıtlara geçti. İstanbul'da hissedilen deprem 5 büyüklüğünde ölçümlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne ait olup, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre İstanul'da hissedilen ve büyük ölçüde korku ve panik yaşandığı depremi 4.8 / 5 şidetinde ölçtü. Karadeniz olarak açıklanan deprem Kocaeli iline bağlı Kandıra açıklarında saat 11:18 sıralarında yerin yaklaşık 11.4 kilometre derinlerde yaşandığı kayıtlara geçti.

Deprem sonrasında Kocaeli Kandıoraa'da büyük korku ve panik yaşandığı gelen haberler arasında.

Son depremler;

15 ekim tarihinde yaşanan son depremler arasında, Başta Manisa Akhisar geliyor. Art arda depremlerin yaşandığı Manisa'da 3.4, 4.3, 4.4 büyüklüğünde depremler meydana geldiği bildirildi.

Manisa son depremler

Kocaeli (Karadeniz) depremi öncesinde yaşanan son büyük deprem ise Akdeniz açıkları Girit adası ve çevresinde meydana geldi. Deprem 4.4 olarak ölçüldü.

Bursa son depremler

Şu saatlerde Manisa ilinde yaşanan depremler yufak ölçekli olarak devam ediyor.

Gazete manşetleri, gazete oku 15 Ekim tarihli yerel ve ulusal gazeteler

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..