Kartal'da çöken bina tedirgin etti! Bahçelievler'de bir bina mühürlenerek boşaltıldı

İstanbul Kartal'da çöken bina vatandaşı çok tedirgin ederken, Belediyeler bu konuda taviz vermeden hızla binaları boşaltma yoluna gidiyor. Bahçelievler ilçesinde 8 katlı bir bina çökme riski nedeniyle mühürlenerek boşaltıldı.

Kartal'da çöken bina tedirgin etti! Bahçelievler'de bir bina mühürlenerek boşaltıldı
Editor: Hakan A.
13 Şubat 2019 - 12:47

İstanbul'da riskli binalara geçit verilmiyor. Belediyeler hızlı davranarak riskli olduğu tespit edilen binayı mühürleyerek hızla boşaltılmasını sağlamaya başladı. Sın örnek ise Bahçelievler ilçesinde boşaltılan 8 katlı bina oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Şubat 2019 - İstanbul


İstanbul Kartal ilçesinde çöken 8 katlı bina gerek vatandaşı gerekse yönetimleri korkuttu. Sorumluluk son derece büyük. Yerel belediyeler riskli yapılar için harekete geçerek gerekli işlemleri hızla yerine getirmeye başladı. Bu hafta içerisinde boşaltılan bina sayısında artış kaydedildi. Önce Avcılar ilçesinde, şimdi de Bahçelievler ilçesinde riskli olduğu tespit edilen bina önce boşaltıldı hemen peşinden mühürlendi. Belediyelerin affı yok, ihbar ve şikayetler hızla değerlendiriliyor.

Bir anda kentsel dönüşüm gerçeğini hatırlatan Kartal'da çöken bina sonrasında Hükümet hızlı adımlar atmaya başladı ve riskli yapılara yönelik sıkı takip başlatıldı. Benzer olayların önüne geçmek amacıyla Belediyeler bölgelerinde daha önceden riskli olarak belirlenen yapılara yönelik harekete geçti.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Bahçelievler ilçesi Mahmutbey Caddesi'nde bulunan Birlik Apartmanı, yapılan tetkiklerin ardından risk taşıdığı gerekçesiyle boşaltılması kararlaştırıldı. Belediye ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucunda binayı boşaltarak mühürleme işlemi gerçekleştirdi. 

24 daireden oluşan ve 45 yıl önce inşa edildiği öğrenilen bina mühürlendi. Evlerini terk eden aileler, Bahçelievler Belediyesi tarafından öğretmenevinde misafir edildiği gelen bilgiler arasında.

Söz konusu riskli yapıların mühürleme ve boşaltma işlemleri önümüzdeki günlerde şehrin pek çok ilçesinde devam etmesi bekleniyor.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum