Kartal’da kentsel dönüşüm kapsamında 9 bina daha yıkıldı

Kartal'da kentsel dönüşüm kapsamında 9 bina daha yıkıldı

Kartal Belediyesi'nde yürütülen kentsel dönüşüm ve yenileme projeleri çerçevesinde ilçede bina yıkımları tam hız sürüyor. Bölgede 9 bina daha yıkıldı.

26 Ağustos 2017 - 08:22

Kartal kentsel dönüşümü hızla ilerlerken, bina yıkımlarına devam ediliyor. Önemli kentsel projeleri ile dikkat çeken Kartal Belediyesi, ilçede dönüşüm ve yenileme işllerine tam gaz devam ederken, dün gerçekleştirilen törenle 9 binanın daha dönüştürülmek üzere yıkımını gerçekleştirdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Ağustos 2017 - İstanbul

Kartal Belediyesi tarafından dönüşüm çalışmalarının sürdürüldüğü Kartal ilçesinde, Belediye Başkanı Altınok Öz'ün katılımı ile 9 binanın yıkımı yapıldı. Kartal’da ’Deprem ve Yerinde Dönüşüm Projesi’  çerçevesinde yapılan bna yıkımı, Yakacık Çarşı Mahallesi Yakakent Caddesi’nde yer alan 11730 ada 77 parsellik alan üzerinde bulunan binaları kapsıyor. Böylece vatandaşların da katılımı ile 9 binanın yıkım işlemleri yapıldı.

Bölgeye değinen ve yapılan dönüşüm projeleri hakkında bilgi veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Biz dedik ki her daireye bir buçuk otopark düşecek ve yıllardır da bunu söylüyoruz. Yarın biz yaşlandık, araba kullanamayacağız ama bir buçuk otopark hakkımı var. O zaman ne yapalım. Otoparkın yarı parasını biz aidattan düşelim. Yarı parası da yönetime kalsın veya tamamen kiralayalım bunun faydasını 5 sene sonra araçlar yer altına indiğinde, şu caddeler boşaldığında faydasını göreceğiz. İstanbul bunu yaptığı takdirde en önemli trafik sorunun çözmüş olacak. Kutluyorum, hayırlı olsun diyorum. Allah iş kazası vermesin. 45’inci siteyi dönüştürüyoruz. Bir sürü siteli tekrar evine girdi. Eve giriş töreni hiç yapmadık. İnşallah burayı yaparız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..