Reklamı Geç
Katar’da bir ilk "Expo Turkey by Qatar"a görkemli...

Katar'da bir ilk "Expo Turkey by Qatar"a görkemli açılış

Gayrimenkul sektörü başta olmak üzere Türkiye'den 150'den fazla firmanın katılımda bulunduğu Expo Turkey by Qatar görkemli açılışla kapılarını ziyaretçilerine açtı.

19 Nisan 2017 - 11:20 - Güncelleme: 19 Nisan 2017 - 11:40

Medyacity tarafından organize edilen ve bu yıl ilk kez Katar'da düzenlenen Expo Turkey by Qatar için görkemli açılış.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi 19 Nisan 2017 Doha, Katar

Expo Turkey by Qatar 2017 bugün kapılarını açıyor. Amaç, Katar ile Türkiye arasındaki ticaretin uzun vadeli
ve sürdürülebilir olması amaçlanıyor. 154 Türk firmasının katılacağı fuarda gayrimenkul sektörü başta olmak üzere, yapı malzemeleri,taahhüt firmalası, mobilya yer alıyor. Fuar 19 - 21 Nisan tarihleri arasında açık kalacak. Fuarın ikinci günüde iş adamlarının düşüncelerini paylaşacağı ve her iki ülke arasında ticaretin nasıl geliştirilmesi hakkında  Türk-Katar İş Liderleri Zirvesi yapılacak.

Expo Katar fuarını organize eden Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, fuar açılmadan önce basın mensuplarıyla bir araya geldi. Önemli açıklamalar yapan Kurt, fuarın bu yıl ilk defa düzenleneceğini ancak her yıl bu fuarı yapacaklarını açıkladı. Katar ve Türkiye arasında oluşturulmak istenen ticaret hacminin artırılması ile sürdürülebilir iş yapılmasının amaçlandığını ifade eden Hakan Kurt, bir yıldır fuara ekip olarak hazırlandıklarını her iki ülkeninde menfaatine olacak işlerin yapılmasının amaçlandığını dile getirdi.

Fuar Katar Doha'da 30 bin metrekarelik alanda gerçekleştiriliyor.Yaklaşık 5 bin kişinin katılması beklenen fuarda önemli iş birliklerine imza atılması planlanıyır. Hakan Kurt, "Expo Turkey by Qatar" fuarının her iki ülke arasındaki siyasi, diplomatik ve ticari ilişkilere büyük katkısı olacaktır dedi. Kurt,Fuarın bugüne kadar yapılmış en büyük iş geliştirme organizasyonu olduğunun altını çizdi. Ticareti doğru planlamalı, uzun ve sürdürülebilir hale getirmeliyiz diyen Kurt, sadece Türkiye'ye yatırım yapılsın değil, Katar'a da yatırımlar yaparak her iki ülke açısından ticari menfaatler oluşturmalıyız açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..