Reklamı Geç
Katar’dan Dünya’ya mesaj "Artık daha güçlüyüz"

Katar'dan Dünya'ya mesaj "Artık daha güçlüyüz"

Her anlamda Türkiye ile dirsek temasını sürdüren, kriz dönemini sorunsuz geçiren Katar Emiri'nin son mesajı gündemde. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, "artık daha güçlüyüz" dedi.

03 Ağustos 2017 - 08:49

Körfez kriziyle ambargoya maruz kalan Dünyanın en zengin arap ülkesi Katar'da işler yolunda. Kriz etkisini en aza indiren ülkede günlük yaşam devam ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Ağustos 2017 - İstanbul

Ortadoğu'da yaşanan yeni körfez krizi'nde tansiyon aynı tempoda sürerken, Katar Emiri'nden gelen son mesaj, Ambargolarla mücadele eden zorda bırakılmak istenen Katar'da her şeyin yolunda gittiğine ilişkin dünyaya açık bir mesaj olarak kayıtlara geçti. Türk şirketleri başta emlak, gayrimenkul, inşaat alanında ihalelerde öne çıkarken, önemli inşaat faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Pek çok Türk müteahhit firması ,halelerde yeni işlere iza atarken, mevcut inşaat işleri ise devam ediyor.

 Türkiye'nin her anlamda destek verdiği Katar'da krizin etkileri bir kez daha gözler önüne serildi. Konuyla alakalı açıklama ise Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'den geldi. Dünyaya mesaj veren Katar Emiri, Körfez bölgesindeki krizin patlak verdiği haziran öncesine göre ülkesinin daha güçlü olduğunun altını çizdi. 

Katar krizinde ik günden bu yana yanında olan Türkiye'nin tüm destekleriyle 4 körfz ülkesinin uyguladığı ambargo nedeniyle, ülkeyi sıkıntıya sokmaya çalışan güçler bu emellerine henüz ulaşamadı. Şeyh Temim, "Şu andaki Katar, bizim ve diğer herkes için Haziran 2017 öncesinden çok farklı. İftihar ettiğimiz bir tarihimiz var, ancak Haziran 2017'de olanlar bizi güçlendirdi ve ülkemiz için daha fazla çalışmaya sevk etti." dedi. 

Katar 5 milyar avroya İtalya'dan 7 savaş gemisi için anlaşma imzaladı...

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman es-Sani, İtalya’dan alacakları savaş gemilerinin maliyetinin 5 milyar avroyu bulduğunu açıkladı.

Ortak tatbikat!

Katar-Türkiye ortak askeri tatbikatı başladı. Ortak tatbikata 22 Haziran tarihinden bu yana devam eden sevkiyatların ardından Katar’da kurulan askeri üste konuşlu 250’ye yakın Türk askeri ve 30’un üstünde zırhlı araç katılıyor. 

Tekfen, Katar'da dev ihale kazandı!

Diğer taraftan Katar ile alakalı yatırımlar aralıksız devam ediyor. Ülke genelinde ekonomik yatırımların hızla devam ettiği kaydedilirken, Türk firması Tekfen Holding'in alt firması, ülkede son ihale kazanan firmalardan biri oldu.

Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgiye göre, Tekfen Holding bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat, Katar Bayındırlık İşleri İdaresi'nden (Ashghal) Doğu Endüstriyel Yolu inşaatı işini yaklaşık 200 milyon dolar bedel ile kazandığını duyurdu!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..