Kavuklar bundan böyle TMSF tarafından yönetilecek

Kavuklar bundan böyle TMSF tarafından yönetilecek

İzmirli Kavuklar Şirketler Grubu'na mahkeme FETÖ'den kayyum atılmasına karar verdi. Kavuklar bundan böyle TMSF tarafından yönetilecek.

29 Ekim 2016 - 16:50

İzmir'de Mahkeme tarafından yürütülen terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında teröre finansal destek sağladıkları tespit edilen 2 ünlü şirkete kayyum atanması kararlaştırıldı. Kavuklar Şirketler Grubu ve Küçükbay Şirketler Grubu'na mahkemeden kayyum atanmasına karar verildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Ekim 2016 - İstanbul

FETÖ'cü şirketlere kayyum atanması, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine devam ediliyor. Bu kapsamda İzmir merkezli FETÖ soruşturması kapsamında Mahkeme 2 dev şirketler grubuna kayyum atanmasına karar verdi. İzmirli Kavuklar ve Küçükbay şirketleri bundan böyle TMSF tarafınan atanan kayyumlar tarafından yürütülecek.

Abdullah Kavuk'un patronluğunu yaptığı ve 45 yıldır ağırlıkta İnşaat başta olmak üzere, Gayrimenkul Geliştirme, Hazır Beton, Otomotiv, Sigorta ve Mürekkep gibi çok sayıda faaliyet gösteren Kavuklar Şirketler Grubu'na mahkeme kayyum atadı. İzmir'in önemli yapılarında imzası bulunan ve çok sayıda konut projesine imza atan Kavuklar son olarak 1200 dairelik bir projesini geçtiğimiz aylarda tanıtmış ve projeye başlamıştı. Yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında üniversitesi kapatılan, şirketlerine kayyum atanan Kavuklar tümüyle TMSF kontrolüne geçmiş oldu.

Devam etmekte olan soruşturmanın tamamlanması sonrasında TMSF'de bulunan şirketler hakkında satış veya iade kararı verilebilecek.

Geçtiğimiz aylarda Dumankaya ve Fi Yapı gibi ünlü çok sayıda inşaat firmasına kayyum atanmış, şirketlerin yönetimleri TMSF'ye geçmişti. Devam eden soruşturmalarla birlikte bu sayıların artacağı gelen bilgiler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..