Kayseri'de bazı alanlar kentsel dönüşüm proje alanı ilan edildi

Kayseri Kocasinan ilçesinde yer alan bazı alanlar ile alakalı kentsel dönüşüm ve proje alanı ilan edilmesine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kayseri'de bazı alanlar kentsel dönüşüm proje alanı ilan edildi
Editör: Hakan A.
19 Aralık 2018 - 08:42
Ülke genelinde devam eden kentsel dönüşüm projeleri kapsamında alınan kararlara Kayseri'de eklendi. Bu sabah Resmi Gazete ile duyurulan kararda Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Cırkalan Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bazı alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı olarak ilan edildi.

Emlak Pencerem / Kentsel Dönüşüm - 19 Aralık 2018 - İstanbul


Türkiye'de pek çok ilde sürdürülen kentsel dönüşüm kapsamında yeni proje alanlarının ilan edilmesine devam ediliyor. Kayseri ilinde sürdürülen kentsel dönüşüm çerçevesinde bazı alanların proje alanı ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Resmi Gazete'de ilan edilen bilgilere göre, Kayseri'de Kocasinan ilçesi, Cırkalan Mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı alanlarla ilgili olarak kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan eidlmesi, 5393 sayılı Belediye Kanununun 73 üncü maddesi gereğince karar verildi.


Böylece belirtilen ilçe ve mahallede ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alan, kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edildi.

Kentsel dönüşüm ve gelişim alanı içerisinde yer alan ve harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı uygulanması yapılmadan satılamayacak.

19 Aralık tarihli Resmi Gaztee'de yer alan ilana ilişkin ayrıntıları görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum