Kayseri'de Havalimanı için yeni terminal binası inşaatı başladı

Bölgenin en önemli havalimanlarından biri olan Kayseri Havalimanı için yeni bir terminal binası inşaatı başladı.

Kayseri'de Havalimanı için yeni terminal binası inşaatı başladı
Editör: Hakan A.
21 Kasım 2020 - 14:00
Türkiye'nin önemli havalimanlarından biri olan ve uzun yıllardır bölgeye verdiği hizmetle öne çıkan Kayseri Havalimanı kapasitesi artırılması için çalışma başlatıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Kasım 2020 - İstanbul

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Kayseri Havalimanı yeni terminali için inşaat çalışmasının başlatıldığını duyurdu. Temel atma törenine katılan Bakan Adil Karaismailoğlu, 'Kapasitesi artan Kayseri Havalimanı yeni terminal binası kısa sürede inşaa edilecek' dedi.

Havacılık sektörünün önemli, havalimanları arasında yer alan Kayseri'nin yeni terminal binası için çalışmalar hızla başlatıldı. Talepler doğrultusunda ihtiyaç görülen Kayseri Havalimanı yeni terminal binası inşaatına yapılan törenle başlandı.

Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası Temel Atma Töreni Bakan Karaismailoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi.

Törende konuşan Bakan Karaismailoğlu, 'Kayseri Havayolu taşımacılığını güçlendirecek, geleceğe taşıyacak önemli projelerden biri olacak. Uluslararası ulaşım koridorlarının ortasında kalan Kayseri, bu konumu avantaja çevirmesini istiyoruz. 2003 yılından bu yana uçuş trafiğnde önemli artışlar oldu. Yeni terminal ihtiyacı böyle doğdu. Kayserililere yakışır yeni terminalin inşaatına başlıyoruz. Çağa uygun, modern ve son teknolojiyle donatılmış yeni terminal binası inşaatına başlıyoruz.' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum