Kayseri'de Kocasinan Belediyesi resmen duyurdu! 3 farklı arsa satışa çıktı...

Kayseri ilinde Kocasinan Belediyesi tarafından resmen duyurulan ihale ile, konut başta olmak üzere akaryakıt istasyonu imarı bulunan 3 farklı arsa satılacak. İlgilenen yatırımcılar için işte ihale bilgileri.

Kayseri'de Kocasinan Belediyesi resmen duyurdu! 3 farklı arsa satışa çıktı...
Editör: Hakan A.
25 Mart 2021 - 18:52
Kayseri ilinde arsa yatırımı yapmak isteyenler için yeni bir ihale yapılacak. Konut ve Akaryakıt istasyonu imarlı 3 farklı arsanın satışı için Kayseri Kocasinan belediyesi tarafından ihale açıldı. İhalede satılacak 3 değişik arsa ile alakalı son dakika bilgilerini haberimizden öğrenebilirsiniz.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Mart 2021 - İstanbul


İşaat ve gayrimenkul sektörünün son yıllarda yaşadığı en büyük problemlerin başında gelen arsa sorunu, Belediyeler ve özel idareler dışında Milli Emlak tarafından hazineye ait mülklerin satışı ile çözülüyor. Bu kapsamda Mülkiyeti Kayseri ili Kocasinan Belediyesine ait olan 3 farklı arsanın satışı için ihale düzenleneceği ilan edildi. Söz konusu arsalar akaryakıt ve konut imarlı. Peki ihale ne zaman yapılacak, arsa satışında en düşük muhammen bedel ne kadar olacak? İşite Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenecek arsa satış ihalesine dair bilgiler.

Yatırımcılar için cazip gayrimenkul satışları düzenleyen, elde edilen geliri, belediye giderlerinde kullanan çok sayıda Belediye, taşınmaz satışı için resmi ihale düzenliyor. İhaleye her vatandaş teminatı yatırmak kaydıyla katılabiliyor. BU ihalelerden birisi ise Kayseri ilinde düzenlenecek. Kayseri ili Kocasinan Belediyesi 6 Nisan 2021 tarihinde 3 farklı arsanın satışı için ihale ilanını Resmi Gazete'de duyurdu. Söz konusu ilana dair tüm ayrıntılar 25 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. 


ARSA YATIRIMCISINA FIRSAT

Gayrimenkul yatırımı, arsa yatırımı yapmak isteyen herkesi yakından ilgilendiren Belediye arsa satış ihalesinde 3 adet arsa satışı yapılacak. arsaların büyüklükleri 2 Bin Metrekare ila 5 Bin metrekare arasında değişirken, en düşük arsa satış fiyatı muhammen bedeli 5 Milyon 750 Bin TL, en yüksek arsanın satış bedeli ise 9 Milyon TL olarak belirlendi. Geçici ihale teminatını yatıran, diğer şartları yerine getiren vatandaşlar ihaleye katılım gösterebilecekler.  6 Nisan tarihinde düzenlenecek ihale açık teklif usulü yapılacak.

Denizli'de yatırımcıya uygun satılık 8 arsa


İhalenin Tarihi, Saati, Yeri ve Evrakların Teslim Süresi: Söz konusu taşınmazların ihalesi yukarıdaki tabloda belirtilen tarih ve saatlerde, Kayseri Kocasinan Belediyesi, Meclis Toplantı Salonunda, İhale Komisyonunca (Encümenince) yapılacaktır. İhaleye iştirak edecekler, teklif zarflarını aşağıda istenilen belgelerle birlikte en geç 06.04.2021 SALI günü, Saat 12.00’ye kadar, Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Gelir Şefliğine vermeleri ya da taahhütlü olarak posta ile göndermeleri gerekmektedir. Ancak, postadaki gecikmeler ve telgrafla yapılan başvurular İhale Komisyonunca kesinlikle kabul edilmeyecektir.


Madde 3- İhalenin Yapılış Şekli: İhale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif Usulü (Artırma) ile yapılacaktır.

Madde 4- İhale Şartnamesinin Ekleri İle Temini ve Bedeli: İhale şartnamesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Gelir Şefliğinde mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak görülebilir. İhale dosya bedeli 100,00-TL (Yüz Lira) olup, Kocasinan Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Gelir Şefliğinden temin edilebilir.

KOCASİNAN GAYRİMENKUL SATIŞ İHALELERİ

Kayseri Kocasinan Belediyesi 20 adet gayrimenkulü ihale yöntemiyle satışa çıkarmış durumda. Belediye tarafından yapılacak ihalede şehrin pek çok yerinde bulunan konut, iş yeri, arsa gibi taşınmazların satışı gerçekleştirilecek. İlgili ilanlara erişmek, satışlara dair ayrıntılı bilgilere ulaşmak için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum