Kayseri'de Talas Doğal Sit alanı hakkında önemli karar

Kayseri'de Talas ilçesinde bulunan Talas doğal sit alanı hakkında bakanlıktan yeni karar çıktı.

Kayseri'de Talas Doğal Sit alanı hakkında önemli karar
Editör: Hakan A.
28 Kasım 2020 - 20:12
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın tabiat varlıklarının korunması için Türkiye'nin hemen hemen her ilinde doğa ile alakalı gereken çalışmalar hassas olarak yürütmeye devam ediyor. Bakanlığın yaptığı son çalışmalar çerçevesinde Kayseri ilinde Talas Doğal sit alanı olarak kullanılan bazı alanların statüsü yeniden değerlendirilerek değiştirildi. İlgili karar Resmi Gazete'de resmen ilan edildi. Peki Kayseri'de'da sit alanı statüsü değiştiren o yerler nereler? İşte karara dair son dakika ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye'nin önemli illerinden biri olan Kayseri'de Bakanlık o alanlar için yeni kararını yayımladı. Türkiye'de pek çok il ve ilçede korunacak olan alanlara yönelik kritik kararları alarak uygulamaya koyan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kayseri'de Talas ilçesinde önemli doğal sit alanı ile alakalı bazı alanlar için kritik kararını açıkladı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından Kayseri'de bugün itibarıyla geçerli olmak üzere bazı alanlar için doğal sit alanından farklı bir statüye geçirmek için karar alarak Resmi Gazete'de yayımlandı. 


Resmi Gazete ilanında, Kayseri ili Talas ilçesi, Talas Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamının 13.11.2020 tarihli ve 242204 sayılı olur'u ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildiği ifade eidildi.

Kayseri ili Talas ilçesi, Talas Doğal Sit Alanı 28 kasım 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum