Kayseri Melikgazi İlçesi Yeşilyurt Mah. Projesinde Konutlar Satışa Çıkarıldı

TOKİ tarafından, Kayseri ili Melikgazi ilçesi Yeşilyurt Mahallesi 709 adet konut kapsamında inşa edilen 13 adet teslime hazır konut bugün itibariyle açık satışa çıkarılıyor.

Kayseri Melikgazi İlçesi Yeşilyurt Mah. Projesinde Konutlar Satışa Çıkarıldı
Editör: Hakan A.
17 Şubat 2020 - 14:00

Kayseri Melikgazi ilçesi Yeşilyurt Mah. 709 adet konut kapsamında yapılan 13 adet konut 30 Haziran tarihine kadar TOKİ tarafından satışa sunuluyor.

Konutlardan, 2+1 tipli olanlar altgelir grubu için ve 4+1 tipinde olanlar ortagelir grubu için yapılmış.

Emlak Pencerem - 17 Şubat 2020


Kayseri ili Melikgazi ilçesi Yeşilyurt Mah. Projesinde 13 adet teslime hazır konut açık satışa sunuldu. Projeden faydalanmak isteyenler, 17 Şubat – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında konutlar için başvurabilecek. Başvurular, T. Halk Bankası A.Ş şubelerinden yapılacak.

Projede konut fiyatları en düşük 181.814 TL iken en yüksek konut fiyatı ise 407.427  TL.

2+1 tipli daireler için 180, 216 ve 240 ay vade, 4+1 konutlar için  120,156 ve 180 ay vade imkanı sağlanacak.
 
2+1 daireler için başlangıç taksidi, 1.022 TL den başlıyor. 4+1 konutlar için başlangıç taksidi ise 1.676  - 3.056 TL arasında değişiyor.

Tüm Tipteki Konutlar için;

a) T.C. vatandaşı olması, T.C. Nüfus Cüzdanı veya nüfus cüzdanı yerine geçen fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi ve bu belgenin bir adet fotokopisi ve T.C. kimlik numarası (Şube tarafından kişinin dosyasında saklanacak)
b) T.C. Kimlik Numaraları, (Aile bireylerinin)

c) Daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,
d) Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bir konutun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Ancak, kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemiş olan konutlar ile eşi ve/veya velayeti altındaki çocukları dışında kalan şahıslar ile hisseli gayrimenkuller bu hüküm dışında tutulacaktır.)
e) Satış işlemleri sırasında konut alıcısı; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair Tapu Kaydı Taahhütnamesini ve Müzekkere Tutanağını Sözleşme aşamasında imzalayacaktır.
f) Sözleşmenin vekâleten yapılması durumunda, adına sözleşme imzalayacak kişi için düzenlenmiş, “Adıma Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamaya yetkilidir.” veya “Adıma Gayrimenkul alımı ile ilgili her türlü belgeyi imzalamaya yetkilidir.” ifadesini içeren noter tasdikli Vekâletname ve vekil olan kişinin nüfus cüzdanı veya yerine geçen belge ibraz edilecektir.
g) Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum