Kayseri Pınarbaşı ve Melikgazi'de bazı alanlar için için flaş karar

Kayseri iline bağlı Melikgazi ve Pınarbaşı ilçelerinde bulunan bazı alanlar kesin korunacak doğal sit alanı ve hassas alan ilan edildi.

Kayseri Pınarbaşı ve Melikgazi'de bazı alanlar için için flaş karar
Editör: Hakan A.
03 Şubat 2021 - 08:04
Türkiye genelinde yeni doğal sit alanları ile korunacak alanların belirlenmesine devame diliyor. Kayseri ilinde Melikgazi ve Pınarbaşı ilçelerinde iki farklı bölge için kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmesine karar verildi. Peki Pınarbaşı ilçesi ile Melikgazi ilçesinde doğal sit alanı kesin korunacak alanlar nereler? İşte krokisi ile birlikte alınan kararın ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Şubat 2021 - İstanbul 


Doğal sit aqlanlarının korunması, gelecek nesillere taşınması amacıyla Türkiye'nin pek çok önemli ilinde yürütülen ve alınan kararlara bir yenisi daha eklendi. Kayseri ilinde iki farklı bölgenin korunması amacıyla flaş karar alındı. Alınan Cumhurbaşkanlığı kararı kapsamında ilan edilen yeni alanlara dair bilgiler bugün Resmi gazete'de ilan edildi.

Türkiye'nin korunacak doğal alanlarına ilişkin son karar Kayseri ilinde yer alan bazı alanlar için alındı. İlgili karar kapsamında Kayseri ilinde Pınarbaşı ila Melikgazi ilçelerinin sınırıları içerisinde yer alan bazı alanların tescil edildiği yeni kararlar açıklandı.–– Kayseri İli, Pınarbaşı İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Zamantı Irmağı Kaynağı Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda, Sınır ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3476)

Kayseri İli, Pınarbaşı İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Zamantı Irmağı kesin korunacak hassas alan krokisi


–– Kayseri İli, Melikgazi İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Engir Gölü Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda, Sınır ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3477)

Kayseri İli, Melikgazi İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Engir Gölü Doğal Sit Alanı kesin korunacak hassas alanları

YORUMLAR

  • 0 Yorum