Reklamı Geç
Keçiören Metrosu için 12 yıllık hasrette tarihi gün

Keçiören Metrosu için 12 yıllık hasrette tarihi gün

Ankara'nın yeni metrosu hizmete giriyor! Yapımı sosyal medya geyikleri arasına giren "Aşkımız Keçiören Metrosu gibi olsun, hiç bitmesin" sözleriyle efsaneleşen Keçiören Metrosu için tarihi gün, tarihi açılış için saatler kaldı.

05 Ocak 2017 - 12:06

Adeta yapılamamasıyla efsaneleşen 12 yılda bitirilebilen Ankara'nın yeni metro hattı Keçiören Metrosu bugün yapılacak tarihi açılışla Başkentlilere hizmet vermeye başlayacak.

Sosyal medya üzerinden sıkça geyiği yapılan Keçiören Metrosu açılış günü geldi, espiriler tarih olacak. Ankara'nın ulaşımına, trafik yoğunluğuna büyük katkı sağlayacak olan Keçiören Metrosu bugün itibariyle vatandaşın hizmetine sunulacak. Açılış heyecanı şimdiden Ankaralıları sardı. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Ocak 2017 - İstanbul

Açılışı büyük bir merakla beklenen Keçiören Metrosu için saatler kaldı. 

Atatürk Kültür Merkezi (AKM)- Keçiören ( Şehitler-Gazino Durağı) arasında yapımı gerçekleştirilen M4 Keçiören Metrosu’nun saat 14.00’da Keçiören Belediyesi önünde düzenlenecek açılış törenine çok sayıda vatandaşın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma- Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katılacağı törenle hizmete girecek.

AKM-Keçiören arasındaki seyahat süresini 17 dakikaya indirecek  metro hattında, başlangıçta 6 set (3’lü dizi) vagonlarla, 7 dakika aralığıyla hizmet verilecek. İhtiyaca göre ileriki dönemlerde servis aralığı daha da kısalacak olan Keçiören Metrosu’ndan, AKM istasyonunda Batıkent Metrosu’na aktarma sağlanmış olacak.

Keçiören Metrosu ile yolcu taşımacılığı bugün yapılacak görkemli açılış sonrasında 5 Ocak Perşembe günü başlanacak. Keçiören Metro hattı istasyonları ise şöyle;

Şehitler (Gazino), Dutluk, Kuyubaşı, Mecidiye, Belediye, Meteoroloji, Dışkapı, ASKİ ve AKM istasyonları olarak metro seferleri bu istasyonlarda devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..