Kentsel Dönüşüm'de 5 yıllık Acil Eylem Planı geliyor

Kentsel Dönüşümde 5 yıllık Acil Eylem Planı hazırlanıyor. Bakanlık tarafından valiliklere gönderilen genelgelerle riskli alanların tespit edilmesi 19 Mayıs tarihine kadar bitmiş olacak. Valiliklerden gelen raporlara göre 5 yıllık kentsel dönüşüm acil eylem planı hazırlanacak.

Kentsel Dönüşüm'de 5 yıllık Acil Eylem Planı geliyor
Editör: Hakan A.
13 Mayıs 2019 - 11:25

Murat Kurum "Ülkemiz ve çocuklarımızın geleceği için önem arz eden kentsel dönüşüme dair valiliklere gönderdiğimiz genelge neticesinde riskli alan tespit süresi 19 Mayıs'ta bitiyor. Biz de bu veriler ışığında Kentsel Dönüşümde 5 Yıllık Acil Eylem Planı hazırlayacak ve kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Konya Yunak, Beyşehir, Karapınar ve Selçuklu'da inşa edilecek 1353 konutun kura çekiliş törenine katıldı. Murat Kurum tören de yaptığı konuşmada kentsel dönüşümün öneminden bahsetti, terörle mücadele kadar önemlidir ifadesini kullandı.

Bakan Murat Kurum kentsel dönüşümü hızlandırmak için 5 yıllık acil eylem planı hazırlandığını açıkladı. Kurum yakın zamanda 5 yıllık planın kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti."Cumhurbaşkanımız 2012 yılında bedeli ne olursa olsun kentsel dönüşümü yapacağız demişti ve çok büyük bir ufuk ortaya koymuştu.Bizde tespitlerimi yapıyoruz. Ülkemiz için çocuklarımızın geleceği için kentsel dönüşümde o 5 yıllık acil eylem planımızı hazırlayıp inşallah kamuoyu ile  paylaşacağız ve hemen akabinde projelerin yapımına girmiş olacağız. Kentsel dönüşüm terörle mücadele kadar önemlidir.Biz istiyoruz ki hiç bir annemiz ağlamasın.Hiç bir evladımız öksüz yetim kalmasın. Bunun içinde belediyelerimizden acil öncelikli dönüştürülmesi gereken riskli binaların tespitini bir an evvel yapmalarını ve bakanlığımıza göndermelerini istiyoruz.Rabbim ülkemize milletimize bir daha deprem acısını yaşatmasın."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum