Kentsel dönüşüm sürecini, toplumun yaşam kalitesini yükseltecek bir fırsat olarak görülmeli

GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, 17 ağustos deperminin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamasında, “Kentsel dönüşüm sürecini, toplumun yaşam kalitesini yükseltecek bir fırsat olarak görmeliyiz” dedi.

Kentsel dönüşüm sürecini, toplumun yaşam kalitesini yükseltecek bir fırsat olarak görülmeli
Editör: Hakan A.
16 Ağustos 2017 - 10:06

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Unutmamamız gerekir ki, ‘İnsanları deprem değil binalar öldürüyor.’ Deprem kuşağında yer alan ülkemizde depreme hazırlıklı olmak için güvenli ve kaliteli yapılaşma anlayışıyla hereket etmeliyiz. Can ve mal kaybının önüne geçilmesi amacıyla hayata geçirilen ve bugün vazgeçilmez bir zorunluluk olarak gördüğümüz kentsel dönüşüm sürecini, toplumun yaşam kalitesini yükseltecek bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz” dedi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Ağustos 2017 - İstanbul

Ege Denizi’nde son dönemde art arda meydana gelen depremlerin, ülke olarak deprem kuşağında yaşadığımız gerçeğini topluma bir kez daha hatırlattığını belirten GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, “2017 yılında yaşadığımız bu depremler, deprem yönetmeliklerine uygun şekilde projelendirilerek inşa edilen binaların ne kadar önemli olduğunu gösteriyor” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum