Kentsel dönüşümde banka kredisi faiz desteği yükseltildi

6306 sayılı kentsel dönüşüm kanunu kapsamında hak sahiplerinin bankalardan kullanacakları krediler için faiz desteklerinde rakamlar yükseltildi.

Kentsel dönüşümde banka kredisi faiz desteği yükseltildi
Editör: Hakan A.
13 Şubat 2021 - 07:47
Milyonlarca hak sahibini yakından ilgilendiren kentsel dönüşüm kanunu kapsamında bankalardan kullanılacak faiz destekleri yükseltildi.

Afet riski altındaki binaların dönüştürülmesi kapsamında hak sahiplerine verilecek kredi desteği ile alakalı önemli bir karar alındı. Bu kapsamda bankalardan kullanılacak kredilere verilecek faiz desteğine ilişkin yeni bir düzenleme yapılarak ilan edildi.

6306 Sayılı Kanun Kapsamında Hak Sahiplerince Bankalardan Kullanılacak Kredilere Sağlanacak Faiz Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. (Karar Sayısı: 3542)

Kentsel dönüşüm çerçevesinde yapılan yeni düzenleme ile birlikte hak sahipleri tarafından bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak olan faiz desteğinde rakamlar yükseltildi. En düşük faiz desteği 50 Bin TL iken 80 Bin TL'ye, en yüksek destek ise 125 Bin TL'den  200 Bin TL'ye yükseltildi.

Bir diğer değişiklik ise üçüncü fıkrada yapıldı. Bu fıkrada 625 bin TL yerine 1 Milyon TL'ye kadar faiz desteği ile hak sahipleri desteklenecek.

6306 sayılı kanun kapsamında hak sahiplerine uygulanacak faiz desteği

MECLİS KOMİSYONU SÜRESİ UZATILDI!

1277 Depreme Karşı Alınabilecek Önlemlerin ve Depremlerin Zararlarının En Aza İndirilmesi İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun Görev Süresinin Uzatılmasına Dair Karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda alınan karar gereği Meclis Komisyonu görev süresi, Gernel Kurulun 11.02.2021 tarihli 46'ncı Birleşiminde 20.02.2021 tarihinden itibaren 1 ay uzatıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum