Kervansaray'dan son dakika açıklaması

Kervansaray Yatırım Holding ile alakalı çıkan haber ve söylentilere ilişkin şirketten son dakika açıklaması yapıldı.

Kervansaray'dan son dakika açıklaması
Editor: Hakan A.
02 Ocak 2019 - 19:50 - Güncelleme: 02 Ocak 2019 - 19:51

Türkiye'nin Borsa'da işlem gören şirketlerindne biri olan KJervansaray Yatırım Holding, yaşadığı finansal sorunlarla alakalı yeniden yapılandırma süreci ile alakalı çıkan haberlerle alakalı KAP'a açıklamada bulundu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 2 Ocak 2019 - İstanbul


Kervansaray Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, bankalara olan borçlara ilişkin yapılandırma süreçlerine ilişkin son bilgiler paylaşıldı.

KAP açıklamasında, "Şirketimiz ile ilgili Hürriyet Gazetesi'nde 30.12.2018 tarihinde çıkan haberin içeriğinde Şirketimizin "Geçmiş dönemde oluşan borçlarla ilgili Bankalarla ve Faktoring Şirketleriyle anlaşma yoluna gidildiği..." ifadeleri yer almaktadır. İşbu hususta Şirketimizin henüz kamuya açıklanmamış bir gelişmesi olmamak ile birlikte 15.12.2017 tarihli KAP açıklamasında bazı banka borçları için yapılandırma görüşmelerinin sürdüğü belirtilmiş ve 01.01.2018-30.09.2018 Dönemi Finansal Raporunda yapılandırılan-kapatılan finansal borçlara ilgili dipnotlarda yer verilmiştir. Şu aşamada Kreditörler ve Finans Kuruluşları ile yapılandırma görüşmelerimiz devam etmekte olup, ilgili gelişmeler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığı ile duyurulacaktır." denildi.

Diğer taraftan Yatırımcı İlişkileri Bölüm Çalışanları ile alakalı olarak ise, "Şirketimiz Yatırımcı İlişkileri Bölümünde yer alan Yatırımcılarla İlişkiler Bölüm Yöneticilerinden Zuhal Tılhaslı ve Yatırımcılarla İlişkiler Bölüm Görevlisi Ezgi Aktan görevlerinden ayrılmıştır. İlgili bölümde Yatırımcılarla İlişkiler Bölüm Yöneticisi Alican Sansar ve Yatırımcılarla İlişkiler Bölüm Görevlisi olarak Sümeyye Neslihan Kalafat görevlerini icra etmektedir." açıklaması yapıldı.

Pek çok alanda faaliyet gösteren Kervansaray Yatırım Holding, 05 Nisan 2011 tarihinde sermayesinin %6,97’si Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ne devredilmiş ve şirketin ana hissedarı haline gelmiştir. Şirketin Yönetim Kurulu Üyeliklerine Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ni temsilen yeni yönetim kurulu üyeleri atanmış ve yeni yönetim kurulu oluşturulmuştur. 11 Nisan 2011 tarihinde şirketin kurucu hisseleri, Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. A.Ş.’ne devredilmiştir.  
 
26 Eylül 2011 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı neticesinde tahsisli sermaye artırımı ile şirketin yönetim kontrolü Mintay Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne geçmiş ve şirket sermayesindeki %68,95’lik payla ana hissedar konumuna gelmiştir.
 
Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. 2011 yılı sonlarında holding olarak ilk yatırımına, gömlek üretim ve ihracatı ile iştigal eden Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San.A.Ş. ile başlamıştır.