Kim Jong Un öldü mü, komada mı?

Günlerdir ölüyor, öldü denen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile alakalı son dakika gelişmesini Çin duyurdu. Peki Kim Jong Un öldü mü, yaşıyor mu?

Kim Jong Un öldü mü, komada mı?
Editör: Hakan A.
25 Nisan 2020 - 23:08
Türkiye'de olduğu kadar dünyanın pek çok ülkesinde yakından takip edilen ve neredeyse koronavirüs salgının önüne geçen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un hakkında yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Sosyal medyada günlerdir gündem olan Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un'unsağlık durumuna ilişkin bilgiler gelmeye devame diyor. Peki Kim Jong Un yaşıyor mu, öldü mü, komada mı?

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un h​​​​​Hayatını kaybettiği yönünde günlerdir öne sürülen iddialar devam ederken, Çin'deki bir televizyon kanalı, Japon medyasının bitkisel hayatta olduğunu öne sürdüğü Kim Jong Un'un hayatını kaybettiğini iddia etti. Türkiye gündeminde geniş yer bulan Kim Jong Un öldü iddiaları sosyal medya hesaplarında tartışılan konular arasında yer alıyor. Peki Kim Jong Un'un durumu ne?

Reuters'da yer alan habere göre, Kim'e ait olduğu düşünülen bir tren, bu hafta kırsal bölgedeki bir tatil beldesinde bölgeyi izleyen uydular tarafından görüntülendi. İngiliz medyasında da yer alan habere göre, Kim yaşadığı ufak bir kalp sorunu nedeniyle daha önce Çinli doktorlar tarafından ziyaret edilmiş ve bazı tavsiyelerde bulunulmuştu.

Haberde ayrıca Kim’in ülkenin kırsal bir bölgesini ziyareti sırasında göğsünü tutarak yere yığıldığı öne sürüldü.

Olay sonrası doktorların hemen hastaneye kaldırdığı Kim’in ameliyata alındığı ve ameliyattan çıkamadığı iddia edildi.

Japon medyası Kim’in bitkisel hayatta olduğunu iddia ederken Hong Kong medyası ise Kuzey Kore liderinin öldüğünü öne sürdü.

Haberi flaş olarak duyuran Reuters ise Muhtemelen Kim’e ait olan tren tatil beldesinde tespit edildiğini öne sürdü. Ölümü ve son durumu teyit edilemeyen haberde ayrıca, 'Trenin yeri Wondan’da olsa bile bu Kim’in orada olduğunu göstermiyor ya da sağlık durumuna ilişkin kesin bir bilgi vermiyor ancak Kim’in ülkenin doğu kıyısında seçkin bir bölgede kaldığı iddialarını destekliyor' ifadelerine yer verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum