Kınalı-Çatalca otoyolu açılıyor! Kuzey Marmara Otoyolu yeni etabı trafiğe açılacak...

Yavus Sultan Selim Köprüsü'nün de dahil olduğu Kuzey Marmara Otoyolu projesi için yeni etap Kınalı Çatalca etabı açılıyor. Peki Kınalı-Çatalca otoyolu ne zaman trafiğe açılacak?

Kınalı-Çatalca otoyolu açılıyor! Kuzey Marmara Otoyolu yeni etabı trafiğe açılacak...
Editör: Hakan A.
06 Mart 2020 - 12:09 - Güncelleme: 08 Mart 2020 - 17:20

Türkiye'nin dört bir yanında önemli otoyol projeleri ile güvenli ulaşımı sağlayan Hükümet, Kuzey Marmara Otoyolu projesinde yeni etap yolun açılmasına karar verdi. Yeni etap Çatalca-Kınalı otoyolu açılışı hafta başında gerçekleştirilecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Mart 2020 - İstanbul


İzmir'den İstanbul'a, İstanbul'dan Çanakkale üzerinden yeniden İzmir'e bağlayacak dev otoyol projesi Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında yeni etapın devreye alınması için geri sayım başladı. Kuzey Marmara Otoyolu projesinde en yeni otoyol projesi Kınalı-Çatalcva arasında geçişler 9 Mart 2020 Pazar itibariyle başlayacak.

Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgiye göre, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kınalı-Çatalca kesimi 9 Mart Pazartesi gece yarısı trafiğe açılacak. Projenin, AkyazıSakarya-İzmit bölümü de yıl sonunda hizmete girecek.AÇILIŞ YAYINI CANLI İZLE


Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü dahil) Projesi Kınalı-Odayeri (bağlantı yolları dahil) kesiminin yap-işlet-devret modeliyle yapılması, işletilmesi ve devri işi kapsamında Kınalı ile Çatalca kavşakları arasının trafiğe açılmasına Bakanlık tarafından onay verildi.

Kuzey Marmara Otoyolun, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de kapsayan toplam 148 kilometrelik dilimi ise ilk olarak 26 Ağustos 2016’da trafiğe açılmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum