KİPTAŞ 2016 projeleri başladı (Çatalca Konutları)

Çatalca Konutları satışa çıktı! KİPTAŞ Çatalca Konut projesi detayları haberimizde. Sosyal konut üreticisi KİPTAŞ 2016 için düğpmeye bastı. KİPTAŞ yeni projelerini ilk olarak sosyal konut olarak yapacak ve dar gelirli vatandaş için konut üretmeye devame decek.

KİPTAŞ 2016 projeleri başladı (Çatalca Konutları)
Editör: Hakan A.
11 Ocak 2016 - 08:44 - Güncelleme: 23 Şubat 2017 - 22:41

Çatalca Konutları satışa çıktı! KİPTAŞ Çatalca Konut projesi detayları haberimizde. Sosyal konut üreticisi KİPTAŞ 2016 için düğpmeye bastı. KİPTAŞ yeni projelerini ilk olarak sosyal konut olarak yapacak ve dar gelirli vatandaş için konut üretmeye devame decek. 

Yeni konut projeleri için çalışmalarını hızlandıran KİPTAŞ 2016 için planlarını yaptı ilk sosyal konut projesini açıkladı. İşte KİPTAŞ 2016 projeleri... İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bünyesinde yer alan KİPTAŞ 2016'da hangi yeni projelere imza atacak, KİPTAŞ'tan her kes ev sahibi olabilir mi? Kiptaş yeni projeleri neler haberimizde.

Çatalca konutları satışları başladı! Satış kampanyası hakkındaki detaylı bilgi ve satış kampanyası ödeme şekilleri aşağıda belirtilmiştir.

KİPTAŞ Kampanya detayları;

KİPTAŞ güvencesiyle Tamamı hemen teslim Vaditepe Bahçeşehir konut projesi ödeme planı ise şöyle;

Kampanyalı satışlar dahilinde, 60 aya vade farksız faizsiz, 12 aya kadar 0.45 vade farkı, 240 aya kadar 0.79 vade farkı oranlarıyla 20 yıla kadar konut kredisi kullanımı dışında sadece peşin alımlarda geçerli olan yüzde 20'lik indirim fırsatı sunulan iki proje hakkında kapsamlı bilgiyi Emlak Pencerem Yeni Projeler sayfamızdan erişerek form doldurabilirsiniz.

KİPTAŞ projelerine buradan ulaşabilir, form doldurarak müşteri temsilcisinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için buraya bakınız

https://projeler.emlakpencerem.com/vaditepe-bahcesehir/projesi/63/

ÇATALCA KONUTLARI  SATIŞ KAMPANYA ŞARTLARI

KİPTAŞ tarafından hayata geçirilecek Çaralca konutları kapsamında kampanya genel şartları ise şöyle;

139 bin 750 liradan başlayan daireler için satışlara başlayan KİPTAŞ, 20 bin lira peşinat alacak. İlave peşinat olarak 19 bin 750 lira 24.ayında alınacak. Kalan kısmı ise dilenirse banka kredisi kullanılacak dilenirse KİPTAŞ bünyesinde 24 ay taksitlendirme yapılacağı kaydedildi.

1.  Kiptaş ÇATALCA KONUTLARI satış kampanyası ödeme şekli aşağıdaki gibidir.

2. Konut fiyatlarına KDV dahildir.

3. Konut satışları daire sayısı kadar yapılacaktır.

4.  Talep sahibinin T.C vatandaşı , reşit olması, İstanbul dahilinde tapulu ve/ veya tapusuz oturmaya müsait bir konutu olmadığını,sözleşmenin imzalanmasından sonra aksinin tespit edilmesi durumunda KİPTAŞ’ın Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesini tazminatsız ve bildirimsiz bir şekilde tek taraflı olarak feshetme, daireye isabet eden hakkı başkasına satma hakkının bulunduğunu, bu şartları bilerek kampanyaya dahil olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

5. Talep eden, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi ile hak sahibi olduğu konutu ikamet amacıyla satın aldığını, teslime müteakip konuta taşınacağını, resmi ikametgah adresini Çatalca konutlarına taşıyacağını, dairenin borçları bitmiş olsa bile sözleşmeden itibaren 5 yıllık sürede konutu devretmeyeceğini, tapu çıkartılması aşamasında kalan süre için bu şartın tek taraflı olarak tapuya tescil edileceğini kabul ve taahhüt etmiştir.

6.  4.ve 5.madde de yazılı hususlara aykırı bir durumun tespiti halinde; Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi KİPTAŞ tarafından tazminatsız ve tek taraflı olarak feshedilecektir. Fesih halinde sözleşmede yazılı olan feshe ilişkin hükümler uygulanacaktır.

7. Konutların inşaası tamamlama safhasında hak sahibine isabet edecek konutlar Projede bulunan konutların tamamı arasında (Bahçe ve zemin katlar dahil) olmak üzere Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir. Konutlara ayrıca (+ veya - ) şerefiye (kat,yön,manzara, m² farkı v.b. kriterler toplamı) bedeli tahakkuk ettirilecektir. Konutlar ( 83  m² 1058 Adet  + 85 m² 1080 adet toplam  = 2138  adet ) 85m² baz alınarak fiyatlandırılmıştır.

8. Kişi adına en fazla bir talep yapılacaktır. Kişi kendi adına başvuruyor ise kimlik ile, vekil sıfatı ile başvuruyor ise, noterden alınmış içerisinde KİPTAŞ ibaresi geçen özel vekaletname ile müracaat edecektir.

9. Konutların ödeme şekli peşin ,KİPTAŞ’tan taksitli(20.000TL peşinat+19.750TL ilave peşinat(24.ayda)+24ay vade ) veya  banka kredili olacaktır. Banka kredisi kullanacakların bankanın aradığı kredi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Banka tarafından kredi kullandırılmaması halinde KİPTAŞ  sorumlu olmayacak ve kaydı iptal edilebilecektir.

10. KİPTAŞ nezdinde 3. kişilere konut devri, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmasından itibaren 5 yıl sonra mümkün olabilecektir.

11. Konutların teslim süresi 24 aydır. Ancak KİPTAŞ bu süreyi resen 12 ay daha uzatma  hak ve yetkisine sahip olacaktır.

12. KİPTAŞ, Talep formunda inşaa etmeyi düşündüğü konut projesini, projeden vazgeçilmesi halinde yatırılan bedelin faizsiz olarak iade edileceğini ve sözleşme masraflarının iade edilemeyeceğini başvuru sahibi kabul ve taahhüt etmiştir

- KİPTAŞ  Çatalca Konutları 

İstanbul için güzel bir projemiz daha var!

İstanbul’un planlı yapılaşması ve şehre yakışır konutlarla donatılması için yıllardır hizmet veren Kiptaş, konut edindirme hedefiyle gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekliyor. Başakşehir, Esenyurt, Yakuplu, Hadımköy, Tepecik, Silivri, Pendik, Maltepe, Üsküdar gibi İstanbul’un bir çok bölgesinde mahalleler kurmuş olan Kiptaş, şimdi de büyük bir projeye daha Çatalca’da imza atıyor.
Yatay mimarinin güzel örneklerinden birinde yaşama imkanı...

Tamamı 6 katlı 180 bloktan oluşan proje, 83 ve 85 metrekarelik daire seçenekleri sunuyor. Az katlı yapısıyla huzurlu ve sakin bir ortam sağlayacak olan Çatalca Konutları, ailece mutluluk içinde yaşayacağınız sımsıcak bir hayat vaad ediyor.

Kiptaş Çatalca konutları resimleri


                                                                                                 
Sosyal donatılarıyla hayata renk katan bir proje!

Çatalca Konutları, hemen yanı başındaki okulu, camisi, keyifli peyzajı, geniş yeşil alanları, çocuk parkları, planlı şekilde düzenlenmiş ortak alanlarıyla sosyal konut projesinden çok daha fazlasını vaad ediyor.

Burası doğal yaşamın yeni adresi...

Çevresi çiftlik evleri, orman alanları ve doğayla çevrili bu yemyeşil bölgede, havası temiz, sağlıklı ve ferah bir yaşam başlıyor. Çatalca Konutları, küçük büyük herkesin kendini huzurlu ve keyifli hissedeceği samimi bir ortam sunuyor.

KİPTAŞ Çatalca Konutları Proje ve Daire Özellikleri 

- Genel Özellikler

 AZ KATLI BLOKLAR
 DÜŞÜK YOĞUNLUKLU YAPILAŞMA
 HER DAİREYE 1 ADET AÇIK OTOPARK
 GENİŞ YEŞİL ALANLAR


 ÇOCUK OYUN ALANLARI
 2 ADET CAMİ
 34 DERSLİKLİ OKUL
SİTE YÖNETİMİ
TİCARET

GÜVENLİK


İNŞAAT STATİK PROJESİNE GÖRE TUNEL VEYA KONVANSİYONEL KALIP SİSTEMİ İLE YAPILACAKTIR.
BLOK DIŞ CEPHESİ ISI YALITIMI YAPILDIKTAN SONRA, MİMARİ PROJESİNE UYGUN YAPILACAKTIR.
DAİRE GİRİŞ KAPILARI ÇELİK KAPI
DAİRE İÇ KAPILARI AMERİKAN PANEL KAPI
RENKLİ İNTERKOM
ORTAK MAHALLER İÇİN JENERATÖR
MERKEZİ TV SİSTEMİ (32 kanal + Türksat Hotbirt Eutelsat yayınları) Abonelik gerektiren özel kanalların abonelikleri hak sahiplerine aittir.


 
- Ortak Mahaller

 KAT HOLÜ DÖŞEMELER : PORSELEN GRANİT
 MERDİVENLER VE SAHANLIKLARI :
     RENKLİ MERMER KAPLAMA
 DUVARLAR : PLASTİK BOYA
 TAVANLAR : PLASTİK BOYA
 MERDİVENLERE ALÜMİNYUM KORKULUK VE TUTAMAK YAPILACAK                    
- Salon ve Odalar

  DÖŞEME : LAMİNANT PARKE KAPLAMA
 DUVARLAR : PLASTİK BOYA
 TAVANLAR : PLASTİK TAVAN BOYASI

- Banyolar , WC

DÖŞEME : SERAMİK KAPLAMA
DUVAR : SERAMİK KAPLAMA
TAVANLAR : ASMA TAVAN
    
- Mutfak

DÖŞEME : SERAMİK KAPLAMA
DUVAR : TEZGAH ÜSTÜ 60 CM SERAMİK KAPLAMA DİĞER YERLER PLASTİK BOYA
TAVANLAR : PLASTİK BOYA
MUTFAK DOLABI YAPILACAKTIR.
                    
- Antre Koridor

DÖŞEME : SERAMİK KAPLAMA
 DUVARLAR : PLASTİK BOYA
 TAVANLAR : PLASTİK BOYA
    
- Balkonlar

 DÖŞEME : SERAMİK KAPLAMA
DUVAR : MİMARİ PROJEYE UYGUN YAPILACAKTIR.
TAVANLAR : MANTOLAMA VE DIŞCEPHE BOYASI
BALKON VE FRANSIZ BALKON ÖNLERİNE CAMLI PARAPET KORKULUK YAPILACAKTIR.

KİPTAŞ Çatalca Konutları nerede, nasıl gidilir?

Kiptaş Çatalca Konutları Projesi, çevresinde yer alan, yollar ve diğer parsellerin fonksiyon, alan, ölçü, projelendirme ve imar durumları, KİPTAŞ tasarrufu dışında kalmaktadır.

Vaziyet planı yürürlükte olan imar planı esas alınarak hazırlanmıştır.

KİPTAŞ; yeni imar durumu, teknik zorunluluk, uygulama gibi nedenlerle imar planı ve mevzuatına uygun olarak toplu konut projesinde, vaziyet planında ve mimari projelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum