KİPTAŞ İzmit Çınar Evler başvuruları başladı! Şimdi başvur...

İstanbul dışında ilk kez konut projesi işine giren İBB ve KİPTAŞ İzmit konutlarında başvuruları almaya başladı. İBB'nin sosyal konut projesi KİPTAŞ İzmit Çınar Evler için ön başvurular başladı.

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler başvuruları başladı! Şimdi başvur...
Editör: Hakan A.
28 Aralık 2020 - 14:02 - Güncelleme: 28 Aralık 2020 - 14:14
İstanbul'da sosyal konut yapması gereken KİPTAŞ, 16 milyona konut yapmak yerine bu kez sadece İzmitliler için proje yapacak. CHP'li İBB ve İzmit Belediyesi, bölge halkı için önemli bir projeyi ortaklaşa hayata geçirecek. İzmit Belediyesi, Kocaeli sınırları içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesine konut yaptırdığı için şimdiden eleştirilere maruz kalmaya başladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Aralık 2020 - İstanbul 


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan BELTUR yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ile konut geliştiren İzmit Belediyesine eleştiriler sürüyor. 30 gün gibi kısa bir sürede İzmit'te Belediye KİPTAŞ'a gösterdiği arsa üzerinde proje geliştirilip hızla temel atma töreni yapılarak bugün itibariyle Çınar Evler projesinde ön başvuruları almaya başladı. CHP'li İBB ile AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri arasında KİPTAŞ'ın farklı bir ilde gerçekleştireceği Çınar Evler konut projesi ile alakalı uzun süre tartışmaların devam edeceği ifade ediliyor.

TEMELLER ATILDI


İstanbul'a yakın İzmit'e proje geliştiren İBB ve KİPTAŞ düzenlenen törenle yeni proje için başvuruları almaya başladı. Ön başvuru şeklinde yapılacak KİPTAŞ İzmit Çınar Evler başvuruları, kuruma ait internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek.

İzmit’in dayanıklı yapı stokunun artırılması ve nitelikli, modern, ulaşılabilir bir sosyal konut projesi inşa etme vizyonuyla tasarlanan Kiptaş İzmit Çınar Evler, şeffaf ve katılımcı bir anlayışla hayata geçiyor.

Modern mimariyi her bütçeye uygun koşullarla sunan proje; doğayla bütünleşik cephe, dikey çatı yerleşimi, peyzaj alanları ve duvarlarla kapalı olmayan site anlayışıyla nitelikli bir yaşam alanı vaat ediyor.

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler konut projesinde 87 m2 olan 37 adet 2+1 bahçe kullanımlı daire, 93 m2 olan 66 adet 2+1 daire, 124 m2 olan 40 adet 3+1 olmak üzere toplam 4 bloklu 143 konuttan oluşan projemizde 5 dükkan yer alacak. Proje genelinde toplam hayata geçirilecek konut sayısı ise 143 adet olarak tasarlandı. Kısa sürede bitirilmesi planlanan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler konut projesi sonrasında bu gölgede farklı bir proje geliştirilip geliştirilmeyeceği merak konusu.

kiptaş izmit çınar evler konut projesi görseli

CHP'Lİ BAŞKA BELEDİYELERLE PROJE GELİŞTİRİLECEK Mİ?

Türkiye genelinde sosyal konut alanında, devlet eliyle hazine ve belediye arsaları üzerinde her yıl 100 Bin'den fazla konut üretimi gerçekleştiren TOKİ bu alanda devlet tarafından en yetkili kurum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan KİPTAŞ ise şehrin sosyal konut projeleri ile kentsel dönüşüm projeleri yapan önemli bir diğer şirket. CHP'li İzmit Belediyesi ile ortak proje geliştiren KİPTAŞ'ın bundan sonra CHP'li diğer belediyelere iş yapıp yapmayacağı merak edilirken, İstanbul'un bekleyen kentsel dönüşüm problemini çözmek yerine neden İzmit Belediyesi için BELTUR dururken İBB ile anlaşma yapılarak farklı bir büyükşehirde proje geliştirildiği ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

KİPTAŞ İZMİT ÇINAR EVLER KONUT FİYATLARI LİSTESİ

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler konut fiyatlarını merak edenler için en ucuz 2+1 daire fiyatı 274 Bin TL'den satışa çıkarılırken, 3+1 daire seçeneği için en pahalı daire seçeneği ise 372 Bin TL olarak açıklandı.
Projeden ev sahibi olmak isteyenler için 2 farklı şekilde ara ödemeler tahsil ediliyor. Ara ödemelerde ise 27 bin tl ila, 54 Bin TL gibi paralar tahsil edilecek. 

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler konut projesi ön başvurusu yapmak isteyenler şirketin internet sitesine giriş yaparak başvuru formunu doldurarak yapabilecekler.

kiptaş izmit çınar evler konut projesi resmi
KİPTAŞ İZMİT ÇINAR EVLER ÖRNEK ÖDEME PLANI %10 pEŞİNAT
KİPTAŞ VADE FARKSIZ ÖDEME PLANI
kiptaş izmit çınar evler ödeme planı konut fiyatları

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum