KİPTAŞ Silivri ile alakalı İBB'den flaş açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ ile alakalı ortaya atılan iddia ve haberlere ilişkin son dakika açıklaması yapıldı. KİPTAŞ'ın yeni projesinin yapılacağı arazi ile alakalı Ayçiçek tarlası ve imar iddialarına Büyükşehir Belediyesi resmi açıklama ile iddiaları yalanladı.

KİPTAŞ Silivri ile alakalı İBB'den flaş açıklama
Editor: Hakan A.
09 Aralık 2017 - 08:58

İstanbul genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projeleri ile dar gelirli vatandaşlara konut üreten Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden KİPTAŞ, son geliştirmeye çalıştığı Silivri ilçesinde hayata geçireceği konut projesine dair ortaya atılan iddialara ilişkin flaş bir açıklama İBB'den geldi. İddialar ve çıkan haberler yalanlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Aralık 2017 - İstanbul

Sosyal konut üretiminde İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi eliyle hayata geçirdiği binlerce konutu vatandaşların barınma ihtiyacında kullanan KİPTAŞ, İstanbul Silivri'de yeni projelendirdiği konut projesi hakkında önemli iddialarla gündeme gelmişti. Pek çok habere konu olan KİPTAŞ Silivri konut projesi için "Ayçiçeği Tarlasına 12 Kat" ve aykırı imar planı verildiği iddiaları gündeme gelmişti. Söz konusu haber ve iddialar sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yazılı bir açıklama ile konuya açıklık getirirken, ortaya atılan iddialarda bahsi geçen 'Ayçiçeği tarlasına 12 kat' başlıklı haberle ilgili kamuoyuna bazı bilgileri açıklama gereği duyarak detayları kamuoyu ile paylaştı.

İşte o haber ve iddialara ilişkin İBB tarafından yapılan yazılı açıklama;

Bir gazetede 7 Aralık 2017 tarihinde yayınlanan 'Ayçiçeği tarlasına 12 kat' başlıklı haberle ilgili kamuoyuna bazı bilgileri açıklama gereği duyulmuştur.

Haberde bahsedilen yer Ayçiçek tarlası değil imarlı bir alandır. KİPTAŞ burada kâr amacı gütmeden dar gelirli vatandaşlarımıza konut yapacaktır.

Adı geçen parselde 12 katlı binalar yapılması söz konusu değildir. Sosyal konut olarak inşa edilmesine karar verilen projenin 6 - 8 kat olması planlanmakta olup, nihai yükseklik proje sürecinde değerlendirilecektir.

KİPTAŞ sosyal konut projelerinde sosyal faydayı önemsemektedir. Silivri Projesi KİPTAŞ’ın sosyal konut üretimi kapsamında geliştirdiği bir projedir. Amaç; hiç evi olmayan ve istanbul’da ikamet eden dar gelirli vatandaşlarımızı kira öder gibi ev sahibi yapmaktır. Sosyal konut kapsamında yaptığımız bundan önceki projelerimize on binlerce başvuru olmuştur.

Ayrıca tüm bu arazi içerisinde sadece konut inşaatı yapılacağı bilgisi eksik bir bilgilendirmedir. Konutların yanı sıra, sosyal donatı alanları; okul, sağlık ocağı, cami, çocuk oyun alanları ve yeşil alanlar da projede yer almaktadır.

KİPTAŞ sosyal konut algısını daha yukarıya taşıma gayreti içerisinde, tüm sosyal donatı alanları içerisinde , inşaat kalitesi üst düzeyde olan projeler üretmekte, dar gelirli vatandaşlarımızın yaşanabilir ölçülere sahip kaliteli ve donanımlı konutlarda yaşaması için çalışmaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum