KİPTAŞ'tan 450 milyon liralık dönüşümle Locamahal Veliefendi

KİPTAŞ İstanbul Zeytinburnu’nda 450 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçen Locamahal Veliefendi basın lansmanında Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım projeyi anlattı.

KİPTAŞ'tan 450 milyon liralık dönüşümle Locamahal Veliefendi
Editör: Hakan A.
15 Ekim 2017 - 14:10 - Güncelleme: 24 Şubat 2018 - 00:21

Hatice Kolçak / Diriliş Postası

Locamahal Veliefendi’ de 1262 konut 75 ticari alan bulunuyor.36 bin metrekare üzerinde inşa edilen projede 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri yer alıyor. Kentsel Dönüşüm projesi olarak hayata geçen projenin iki yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Locamahal 20 bloktan oluşuyor. Daire fiyatları 5 bin 750 TL/metrekare fiyatından başlıyor. Ticari alanlar ise satılmayacak. Daha önce kentsel dönüşümden dolayı bulunan hak sahiplerine verilerek değerlendirilecek.
 
8 bölgede proje

KİPTAŞ olarak bugüne kadar 75.000 konut ürettiklerini dile getiren KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, yaptıkları konut projelerinin yüzde 85’inin sosyal konut olduğunu yüzde 15’lik diliminde kar elde etmek amacıyla yaptıklarını söyledi. Kentsel Dönüşüm projelerinin zor bir iş olduğunu ifade eden İsmet Yıldırım, Locamahal Veliefendi’de uzun zamandır çalışma yaptıklarını söyledi. İsmet Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası’nda 8 bölgede proje yapacağız. Pendik’te bin konut, Silivri’ de ise aldığımız arsa üzerinde yaklaşık 3 bin sosyal konut yapmayı planlıyoruz. İstanbul genelinde kentsel dönüşüm projeleri üzerinde çalışmalarımız bulunuyor. Konut piyasasının sıkıntıya girdiği şu günlerde piyasaya canlılık getireceğimizi düşünüyorum.” 

20 bin bina yeniledik

 Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul’da yaşayanların yaşamak istemedikleri bir yerdi Zeytinburnu. Bugün İstanbul’un en değerli 20 ilçesinden biri olduğunu söyleyen Murat Aydın “Kentsel Dönüşüm kapsamında 20 bin bina yeniledik. Yenilenecek 80 bin bina daha bulunuyor. Zeytinburnu’n da kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu yıl Ege’de yaşanan depremden sonra vatandaş biraz daha bilinçli hareket ediyor evini yenilemek için kapımızı çalıyor. Biz kentsel dönüşümü 3 başlıkta değerlendiriyoruz.1-Afete karşı kenti kurtarma projesi 2-Yaşam kalitesini artırmakla ilgili 3-Kültürel değerleri açığa çıkarmak için yapılanlar. Merkez Efendi’de kültür vadisi bu proje kapsamındadır.” dedi.

Locamahal Veliefendi projesini 2008 yılından bu yana çalıştıklarını, kaynak yarattıklarını ve hak sahiplerinden maddi talebi olmadan projeyi bitireceklerini ifade eden Murat Aydın, 100 metrekare dairesi olana 75 metrekare daire ve otopark alanı verdik neredeyse aynı metrekareye geliyor açıklamasını yaptı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum