Reklamı Geç
Kobilere TOBB destekli düşük faizli kredi

Kobilere TOBB destekli düşük faizli kredi

TOBB desteği ile küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ) düşük faiz oranları ile kredi desteği sunulmasına başlanıyor.

31 Ekim 2016 - 10:23

Finansman ihtiyacı bulunan binlerce küçük ve orta boy işletmelere KOBİ’ler için TOBB destekli geliştirilen “düşük faizli kredi” kullandırılmasına ilişkin detaylar tamamlandı, krediler hayata geçiriliyor.

Bankaların yüksek kredi faiz oranlarının düşmesine de vesile olacağı ifade edilen projeye TOBB  tarafından ilk aşamada 500 milyon lira kaynak aktaracağı kaydedildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) destekli kullandırılacak olan KOBİ kredileri hakkında detayları paylaşan yıllık Yüzde 9.90 faiz oranıyla kullandırılacak kredilerin kaynağı hakkında da bilgi veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci açıklamasında, “Her şehirde bulunan ticaret ve sanayi odaları ile borsalar, belirlenecek bankalara kaynak aktarımında bulunacak. Odalar tarafından aktarılan kaynağın 10 katını da anlaşmalı bankalar ek kaynak olarak aktaracak ve kullandırılacak kredinin limiti belirlenmiş olacak” ifadelerini kullandı.

KOBİ kredisi adı altında TOBB desteği ile sunulması planlanan düşük faizli kredi olanağı kapsamında Anlaşmalı bankaların desteğiyle kredi hacmi yine ilk aşamada 5 milyar liraya çıkacak. Krediler, Kredi Garanti Fonu’nun vereceği garanti ile kullandırılacağı için bankaların risk primleri de sıfırlanacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..