Kocaeli Derince'de ilk fidanlar dev Millet Bahçesi'ne ekildi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kocaeli ilinde Derince bölgesine hizmet verecek Millet Bahçesi'nde fidanların ekimini gerçekleştirdi.

Kocaeli Derince'de ilk fidanlar dev Millet Bahçesi'ne ekildi
Editör: Hakan A.
25 Aralık 2020 - 15:43
Bakanlık tarafından Türkiye'nin 81 ilinde sürdürülen Millet Bahçesi projelerinde hızlı ilerlemeler devam ediyor. Yeşili ve ormanı sayesinde her ilde vatandaşların nefes alıp, yürüyüş yaparak keyifli vakit geçirebileceği alanları vatandaşın hizmetine sunan Çevre ve Şehirclik Bakanlığı, Kocaeli'nde yapımı süren Derince Millet Bahçesi'nde toprakla ilk fidanları buluşturdu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Aralık 2020 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kocaeli'ne bağlı Derince'de hayata geçirilen Millet Bahçesi'nde ilk fidanları toprakla buluşturdu. 

Derince Millet Bahçesi'nde incelemelerde bulunan Kurum, 'Kocaeli’deyiz. 

573 bin m²’lik alana TOKİ Başkanlığımız eliyle yapacağımız Gebze Millet Bahçemizin proje alanını inceledik. İçerisinde tematik bahçeler, kıraathane, koşu ve bisiklet yolu gibi sosyal donatının yer alacağı bahçemiz vatandaşlarımızın huzur bulacağı bir mekan olacak.'
dedi.

KOCAELİNE 2.5 MİLYON METREKARE MİLLET BAHÇESİ

Bakan Kurum açıklamasında, "Kocaeli Derince’de ilk fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapan, İzmit Körfezi’nin en büyük gümrük kapısı olan Derince’nin merkezinde 72 bin m² lik alanda yapımına başladığımız Millet Bahçemiz Derinceli hemşehrilerimize hayırlı olsun.


2021’in Eylül ayında hizmete sunacağımız Millet Bahçemizde ailelerimiz bir araya gelerek keyifle vakit geçirecek; çocuklarımız göletin kıyısında, etkinlik alanlarında oynayıp arkadaşlarıyla bisikletlerini sürecek; kitap okuyabilecekler.

Derince’yle birlikte Kocaelimize 2,5 milyon m² büyüklüğündeki alanı kapsayacak millet bahçeleri kazandırıyoruz. Gebze Sultanorhan ve Çayırova Mahalleleri’nde, Darıca’da, Gölcük’te, Dilovası’nda, İzmit ve Körfez’deki millet bahçelerimizde de çalışmalarımız hızla devam ediyor."
ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum