Koçtaş 2021'de 100 yeni mağaza açacak

2020 yılında mağaza sayısını arttıran Koçtaş, 2021 hedeflerini yükseltti.

Koçtaş 2021'de 100 yeni mağaza açacak
Editör: Hakan A.
08 Ocak 2021 - 09:52
Koçtaş, 2020 yılında 47 Koçtaş Fix ve 1 adet de büyük format Koçtaş olmak üzere toplam 48 yeni mağaza açtı. Koçtaş’ın Türkiye genelindeki mağaza sayısı 140’a ulaştı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 8 Ocak 2021 - İstanbul 


Ev geliştirme perakendeciliğinin lideri Koçtaş, büyük mağazaları ve mahalleli formatı Koçtaş Fix mağazaları ile Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Koçtaş, 2020 yılında 47 Koçtaş Fix, 1 adet de büyük formatlı olmak üzere 48 yeni mağaza açarak toplam mağaza sayısını 140’a çıkardı.

2025 yılına geldiğimizde toplam 600 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz


Koçtaş’ın çoklu kanal yapılanmasının kılcal damarlarının Koçtaş Fix mağazaları olduğunu belirten Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu: “2017 yılında marka stratejimizi ve kurumsal kimlik çalışmalarımızı tamamlayarak markamızı büyütme, mahallelerde daha çok müşterimize binlerce uygun fiyatlı ürünü, Koçtaş garantisi ve hizmetlerini ulaştırmaya karar verdik. Mahallelerde konumladığımız Koçtaş Fix mağazalarımız ile 2019 yılında Türkiye genelinde büyüme stratejimizi uygulamaya başladık. 2020 yılında ise bu stratejimizi, mağaza açma hızımızı artırarak sürdürdük. Müşterilerimizden aldığımız güvenle büyüme stratejimizi her durum ve koşulda aralıksız hayata geçirmeye devam ediyoruz. Pandemi sürecinde Koçtaş Fix mağazalarımıza yaptığımız yatırımın ne kadar değerli olduğunu gördük. Bugün geldiğimiz noktada, ayda 10 Koçtaş Fix mağazası açma hızına eriştik. 2021 yılında 100 yeni mağaza daha açacağız. Koçtaş Fix yayılımımızı sürdürürken faaliyet göstermediğimiz illerde müşteri taleplerini değerlendirerek büyük Koçtaş mağazası açılışlarına da devam edeceğiz. Bu zorlu dönemde hem dijital kanallarımız hem de yaygınlaşan mağaza ağımızla çok daha kolay ulaşılabilir olurken, istihdama da katkı sağlamayı sürdürüyoruz. 2025 yılına geldiğimizde toplam 600 mağaza ve buna paralel olarak yaklaşık 5 bin çalışanımız ile mevcut ve yeni müşterilerimize en iyi markaları en uygun fiyatlarla sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Edirne’den Artvin’e, Sinop’tan Diyarbakır’a uzanıyoruz

Koçtaş olarak Edirne’den Artvin’e, Sinop’tan Diyarbakır’a kadar mağazalarıyla toplamda 34 ilde hizmet verirken, dijital kanallarıyla da tüm Türkiye’ye ulaştıklarını vurgulayan Kılıçoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Koronavirüs salgını sürecinde Koçtaş Fix mağazalarımızın önemini çok iyi anladık. Evinden fazla uzaklaşmak istemeyen, toplu taşımaya binmeyi tercih etmeyen tüketicilerin ihtiyaçlarını mahallelerde uygun fiyatlarla ve Koçtaş hizmet kalitesi ve uzmanlığıyla karşılıyoruz. Koçtaş Fix mağazalarımızda, en çok satan 5 bin ürünümüz yer alıyor. Ayrıca müşterilerimizin hızlı sipariş ekranlarımızda bulabilecekleri yürüme bandından oto lastiğe, mobilyadan elektrikli el aletlerine kadar 100 bine yakın ürünü ister evlerine ister ücretsiz nakliye imkânıyla en yakın mağazamıza teslim edebiliyoruz. Aynı zamanda mahallelerdeki Koçtaş Fix mağazalarımızla iade, nakliye, montaj gibi tüm satış sonrası hizmetler konusunda müşterilerimize kolaylık sağlıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum