Koçtaş yeni mağazasını İstanbul Emaar'da açtı

Ev ile alakalı hemen her konuda perakende sektöründe güçlü isimlerden biri olan Koçtaş yeni mağazasının açılışını yaptı. Koçtaş, 42. Mağazasını İstanbul’da Emaar Shopping Mall’da açtı.

Koçtaş yeni mağazasını İstanbul Emaar'da açtı

Ev ile alakalı hemen her konuda perakende sektöründe güçlü isimlerden biri olan Koçtaş yeni mağazasının açılışını yaptı. Koçtaş, 42. Mağazasını İstanbul’da Emaar Shopping Mall’da açtı.

Koçtaş yeni mağazasını İstanbul Emaar'da açtı
21 Eylül 2017 - 12:38

Koçtaş, İstanbul’daki 12., Türkiye’deki 42. mağazasını Emaar Square Mall’da açılışını gerçekleştirdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 21 Eylül  2017 - İstanbul

Koçtaş mağazacılıkta büyümeye devam ederken, yeni mağaza açılışlarına devam ediyor. Şirket bu kez İstanbul Libadiye'de geçtiğimiz aylarda faaliyete geçirilen Emaar'ın AVM'sinde mağaza açtı.

Yeni mağaza Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun katıldığı bir törenle hizmete açtı. 

Emaar Square Mall’da açılışı yapılan yeni mağazasıyla birlikte KOÇTAŞ'ın Türkiye genelindeki mağaza sayısını 42'ye çıkarmış oldu.  Konuyla alakalı açılışta konuşan Levent Çakıroğlu: “Ara vermeden, kararlılık ve cesaretle yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Emaar Koçtaş mağazasının açılış töreninde konuşan Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Koç Topluluğu’nun farklı sektörlerde faaliyet gösterdiğini belirterek şöyle devam etti: “Uzun vadeli bir bakış açısıyla tüm paydaşlarımıza değer yaratmaya çalışıyoruz. İnovasyona, teknolojiye, Ar-Ge’ye, marka sahipliğine büyük önem veriyoruz. Ülkemizin potansiyeline inanıyoruz, her sektörde büyük yatırım fırsatları olduğunu görüyoruz. Bu çerçevede şirketlerimizde ara vermeden, kararlılık ve cesaretle yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Bu inançla Topluluk olarak, son 5 yılda kombine bazda 30 milyar TL’nin üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Aynı dönemde 10 bin kişinin üzerinde ilave istihdam sağladık. Çalışan sayımız 95 bini aştı. Şirketlerimiz Ülkemizin ihracatına her yıl daha fazla katkı yaparak liderliklerini sürdürüyorlar. Bugün de yeni bir mağaza yatırımımızın açılış töreni için bir aradayız. Koçtaş; Topluluğumuzun kurucusu Merhum Vehbi Koç’un ilk şirketlerinden biri. Doksanlı yılların sonlarına kadar toptan inşaat malzemeleri ticaretinde faaliyet gösterdikten sonra, 1996’da Bornova’da ilk mağazayla perakende ev geliştirme sektörüne adım attı. 2000 yılında sektörün dünyadaki en büyük oyuncularından biri olan B&Q ile ortaklık yaparak ev geliştirme perakendeciliği alanındaki iddiasını arttırdı ve sektörün lideri konumuna yükseldi. Uzun yıllardır insan kaynağına, müşteri memnuniyetine, hizmet kalitesine ve iş modeline yatırım yaparak liderliğini pekiştirmeye devam ediyor. Kısaca özetlediğim bu tarihçeden fark edeceğiniz gibi Koçtaş değişen şartları dikkate alarak toptan ticaretten perakendeciliğe dönüşümü başarıyla gerçekleştirdi. Şimdi de farklı formatlardaki mağazaları ve dijital satış kanalları ile müşterilerine çoklu kanaldan hizmet sunuyor.” diye konuştu.

Tamer Haşimoğlu: “Emaar mağazası Koçtaş’ın yeni format mağazalarının en güzel örneklerinden biri.”

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ise açılış töreninde yaptığı konuşmada: “Koç Topluluğu’nun en köklü markalarından biri olan Koçtaş şirketimiz, perakendecilikte 20 yılı aşkın uzmanlığı ve 19 ilde 250.000 m2’ye yakın satış alanıyla ev geliştirme alanında tüketicilere en kaliteli ürün ve hizmetleri sunuyor. Bugün, bizlerin bir araya gelmesine vesile olan Emaar mağazası da, yaklaşık 5500 metrekarelik alanda 30 bin farklı ürün seçeneğiyle misafirlerimize oldukça geniş ve ferah bir alışveriş ortamı sunacak. Emaar mağazasının bir özelliği de Koçtaş’ın yeni format mağazalarının en güzel örneklerinden biri olması” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum