Konaklama tesislerine verilen elektrik desteği kaldırıldı

Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgeli İşletmelere yönelik sağlanan elektrik Enerjisi desteği hakkında yeni bir karar verilerek bu desteğin artık verilmeyeceği Resmi Gazete'de yayımlanan kararla yürürlüğe girdi.

Konaklama tesislerine verilen elektrik desteği kaldırıldı
Editor: Hakan A.
24 Ekim 2018 - 07:13

Türkiye genelinde faaliyet göstermekte olan çok sayıda işletmenin faydalandığı o kanun maddesi iptal edildi. Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgeli İşletmelere yönelik sağlanan elektrik Enerjisi desteği değişikliğine ilişkin yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Gündem - 24 Ekim 2018 - İstanbul


Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgeli İşletmelere yönelik sağlanan elektrik Enerjisi desteği ile alakalı önemli bir düzenleme bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeni dönemde Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgeli İşletmelere yönelik sağlanan elektrik Enerjisi desteği verilmeyecek.  İlgili karar çerçeveside 08/07/2013 tarihli ve 2013/5265 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yüğrürlüğe giren Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgeli İşletmelere yönelik sağlanan elektrik Enerjisi desteği yürülükten kaldırıldı.

Bu kararın yürülük tariinden önce gerekli belgeleri ibraz etmiş ancak henüz ödeme aşamasına gelmemiş destek unsurlarına ilişkin olarak yürütülecek iş ve işlemler ile ödemeler yürürlükten kaldırılaran Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde yapılmaya devam olunur.

Bu karara ilişkin uygulama 31 Aralık 2018 tarihinde başlayacak.