Konut fiyatlarında dip seviye ne zaman? Uzman isim açıkladı...

Sektörün önemli ismi Hatice Kolçak, konut fiyatlarına dair dip seviyenin ne zaman görüleceğini açıkladı.

Konut fiyatlarında dip seviye ne zaman? Uzman isim açıkladı...
Editör: Hakan A.
17 Ocak 2021 - 15:39
Emlak ve konut sektöründe satışların düşmesi, 2020 yılının rekor satışla tamamlanması sonrasında gözler 2021 yılına çevrilmiş durumda. Ev satışlarının arttırlması için yüksek konut fiyatları ve faiz oranlarının en gel olduğu görüşü piyasada hakim. Peki konut fiyatları dip seviyeleri ne zaman görecek? Sektörün üzman ismi o sorunun yanıtını verdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Ocak 2021 - İstanbul 


EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, 2021 yılı konut fiyatlarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Konut kredi faizleri, konut fiyat artışlarını değerlendiren Kolçak, "Konut fiyatlarında dip seviye ne zaman?" sorusuna cevap verdi.

KISA VADEDE FAİZ İNDİRİMİ GÖZÜKMÜYOR

Kolçak, "Konutta talep sıfırlanmadı. Aralık ayındaki rakamlara göre, 90 - 100 bin adet ev alıp satılıyor. Dolayısıyla bir talep söz konusu. 2020 yılı aslında ekonomik anlamda sıkıntılı olması ve 2021 yılına bu durumun devam edecek gibi durması nedeniyle faizlerin düşmesi beklenecek gibi görünüyor. Ancak Nisan ayı dahil faizlerin düşüşünü beklemediğimi söylemek isterim. Planlarınızı buna göre yapmalısınız." dedi.

KONUTTTA YENİ KAMPANYA BEKLEMİYORUM

Özellikle kısıtlamaların sürdüğü bu Pandemi sürecinde konut kampanyası olmayacağını söyleyen Kolçak, "Yarının ne olacağı belli değil. Her an politikalar değişebilir. Müteahhitlerin ikinci eldeki taebi sıfır konutlara kaydırmak için kampanya desteği bekliyorlar. Ancak görünürde bir kampanya beklenmiyor." diye konuştu.

DİKKAT! KONUT FİYATLARINDA DİP SEVİYE NE ZAMAN? KONUT FİYATLARI YARI FİYATINA DÜŞER Mİ?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum