Konut kredi faizlerinde 0.98 fırsatı 2019'da devam ediyor

Konut kredi faizlerinde 0.98 fırsatı 2019'da devam ediyor

2019'a girmeden başlayan kredi faizlerindeki indirimler sürüyor. Kamu ve özel bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaptıkları indirimler çalıştıkları inşaat projelerine özel olarak uygulanıyor. Vatandaş beğendiği projeden ev almak için 0.98 kredi faizinden faydalanabilecek...

Editor: Gökay Demirezen
07 Ocak 2019 - 08:26

2018 Aralık ayı itibariyle başlatılan konut kredisi faizlerindeki indirimler sürüyor. Yeni yıl 2019'da yeni bir ev almak isteyen yatırımcı, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Vakıfkatılım ve İş Bankası'ndan 0.98 oranlar ile ev almak için kredi kullanabilecek. Konut kredisi faiz oranları ile 0.98 oranlar sadece anlaşmalı inşaat firmalarının projelerinde geçerli olacak. 2019'da konut kredisi faizlerinde fırsatlar devam ediyor.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri  - 7 Ocak 2019 - İstanbul


Ev alacaklar için bankaların indirimli konut kredileri kullanılmaya devam ediyor. İnşaat firmaları ile Bankaların ortaklaşa yürüttüğü, sadece belli başlı inşaat firmalarının projelerinde geçerli olan 120 aya kadar 0.98 konut kredisi faizleri kullandırılıyor. Vatandaş ikinci el konutlar için bu oranları alamıyor. Dilediği proje için ise bu bankalardan 0.98 ile konut kredisi kullanamıyor.

Ekonomide lokomotif sektör İnşaat sektöründe üretim ve konut satışlarını canlandırmak amacıyla bazı kamu ve özel bankalar Aralık 2018'de konut kredisi faizlerinde indirime gitmiş, kredi faizlerini 0.97'e çekmişlerdi. Ziraat bankası, Vakıfbank, Halkbank, Vakıf Katılım ve İş Bankası kredi faizlerini 0.98'e çekmişti. Bankaları ile çalışan İnşaat firmalarına ait konut projelerinde geçerli olan yani anlaşmalı projelerde geçerli bazı konut projelerinde 0.98 oranı ile konut kredisi kullanmak mümkün. Bu projeler dışında bankalar konut kredisinde güncel faiz oranlarını kullanıyor. Bu rakamlar ise 1.50 ve 2.20 oranlarında. Konut kredisi faiz oranlarına ilişkin en son haberleri okumak için tıklayın.

2019'da ev sahibi olmak, konut kredisi ile birikimlerini ekonomiye kazandırmak isteyen vatandaşlar diledikleri her projeden düşük faiz oranları ile konut kredisi kullanamayacaklar. Sadece indirim kampayasına dahil olan banka ve bu bankaların anlaşmalı projeleri için kredi kullanabilecekler.

2019 konut kredisi faiz oranları

Kampanyalar sürüyor

Bakanlık konutta KDV ve tapu harcı indirimlerini uzatırken, inşaat firmalarının Banka kredisi kullanmaksızın 0.98 oranlarla kendi bünyelerinde taksitli konut atışlarını sürdürüyor. Pek çok inşaat firması mevcut konut stoklarında kampanya yapıyor. Zaman zaman bu projelerin reklamları görsel ve internet medyasında çıkıyor. Tüketici beğendiği projeleri seçerek kampanyalı olup olmadığını kolaylıkla öğrenebiliyor.