Konut kredi faizlerinde 2019 indirimi

2019 yılı konut kredisi faiz oranlarında gerilemenin sürdüğü bir yıl olarak dikkat çekmeye başlarken, bir banka daha konut kredi faizlerini indirdi. Hangi banka konut kredi faiz oranlarında indirime gitti?

Konut kredi faizlerinde 2019 indirimi
Editor: Hakan A.
31 Ocak 2019 - 10:33

Yeni yıl 2019 ile birlikte konut kredi faiz oranlarında gerileme sürüyor. 0.98 faizli konut kredisi kullandıran bankalar kampanyalarına devame derken, diğer taraftan özel bankalar konut kredi faizlerini indirmeye devam ediyor. Son olarak ING Bank konut kredi faizlerini indirdiğini duyurdu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / Konut Kredisi - 31 Ocak 2019 - İstanbul


ING Bank, müşterilerinin en uygun koşullarda ev sahibi olmalarına katkıda bulunmak amacıyla, konut kredisinde faiz oranlarını düşürmeye devam ediyor. Son olarak 120 ay vadede konut kredisi faiz oranlarını %1.79’a indiren ING Bank, piyasadaki en düşük faiz oranını sunan banka konumunda yer alıyor.
 
Müşterilerine her zaman, her yerden, kolay ve zahmetsiz hizmet sunabilmek hedefiyle faaliyet gösteren ING Bank, bu kapsamda konut kredilerini 120 ay vade için  piyasadaki en düşük faiz oranından sunmaya devam ediyor. Konut kredisi faiz oranlarını faiz oranlarını 120 ay vadede %1.79’a indiren ING Bank, hem müşterilerinin en uygun koşullarda ev sahibi olabilmelerine hem de gayrimenkul sektörüne destek veriyor.
 

Konut kredi faizleri düşer mi? Hatice Kolçak anlatıyorHatice Kolçak'ın konut kredisi faizlerine ilişkin Videosunu YouTube üzerinden izleyebilmek için tıklayın.

konut kredisi faiz oranları düşer mi? Hatice Kolçak videosu

 
“Daha fazla kişiye ev sahibi olma konusunda yardımcı olmayı hedefliyoruz”
 
Gayrimenkul sektörünü ve ekonomiyi desteklemeye devam ettiklerini ifade eden ING Bank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Gökgöz; sundukları avantajlı faiz oranları ile daha fazla kişiye ev sahibi olma konusunda yardımcı olmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu doğrultuda, geçtiğimiz aylarda konut kredisi faizlerimizi güncellemiştik. Farklı gelir gruplarından birçok müşterimizden gördüğümüz talep karşısında, yeni bir güncelleme daha yaparak, 120 ay vadede konut kredisi için faiz oranlarımızı yüzde %1.79’a çektik. Bu oran ile şu an piyasadaki en düşük faiz  oranını sunan banka olmaya devam ediyoruz. ING Bank olarak, sunduğumuz avantajlar ve kampanyalar ile müşterilerimize ve ekonomiye katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.