Konut kredisi faiz oranlarında düşüş ne zaman?

Yükselen konut kredisi faiz oranlarında bir daha düşüş yaşanır mı? Piyasanın gazı nasıl alındı, faiz oranlarında düşüş ne zaman?

Konut kredisi faiz oranlarında düşüş ne zaman?
Editör: Hakan A.
13 Eylül 2020 - 20:20 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 20:21
Konutta tarihi fırsatların, büyük faiz indirimlerinin yaşandığı Haziran ve Temmuz aylarında rekor konut satışı ile sonlanırken, yükselen faizler nedeniyle ev hayali kuranlar bir daha e zaman faiz indirimini görecek? Faizler düşer mi?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Eylül 2020 - İstanbul


Konut kredisinde ikinci fırsat gelir mi sorusu sıkça sorulan sorulardan. Haziran ve Temmuz aylarda tarihi dip seviyelerini gören kredi faizlerinde yükseliş dönemine geçildi. Peki Eylül içinde veya Eylül sonrasında kredi faiz oranlarında düşüş bekleniyor mu? Ev alacak olan, kredi çekmeyi düşünenler dikkat!

Devlet bankaları, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'nın Pandemi sürecinde devlet destekli kredilerine adeta hücum yaşanmıştı. Düşük faiz oranları ile vatandaşın pek çok ihtiyacı bu krediler ile görüldü. Evini yenileyen, aracını yenileyen, ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekenler bir nebze olsun düşük faiz oranlı kredi imkanlarından faydalandı. Büyük satış rekorları kırılan konut kredisi faizlerinin adeta yerlerde olduğu son iki aydan sonra tekrardan faizler eski seviyelerine yükselmeye başladı. 


En düşük konut kredisi faiz oranı Halkbank ile 0.99 oranı kullanmak şu sıralar mümkün. Diğer özel ve kamu bankalarında konut kredisi faizleri yüzde 1 seviyelerinin üzerinde seyrediyor. 

Merkez Bankası faiz kararlarını son üç aydır değiştirmedi. Bu ay da bir toplantı var. Faizleri bağlayan Merkez Bankası kararları yakından takip ediliyor. 

EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, kredi faiz oranları ne durumda, faizler düşer mi sorularına cevap verdi.

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla kredi kullanarak konut satın almak isteyenler için önemli açıklamalarda bulunurken, YouTube üzerinden kredi faiz oranlarına dair videoyu izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına abone olmak ve diğer videolarını izlemek için tıklayın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum