Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

Konut kredisi faiz oranlarında indirim devam ediyor. Ağustos ayı itibari ile önce kamu bankalarının kredi faiz oranlarını 0,99 oranına düşürmesi sonrasında ise özel bankaların faizlerini indirmesi devam ediyor.Hangi bankada faiz oranı ne kadar oldu? En güncel konut kredisi faiz oranlarında son durum..

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum
Editör: Hakan A.
09 Ağustos 2019 - 10:03

TC Merkez Bankası en son Temmuz ayında yaptığı toplantıda politika faiz oranında 425 baz puan indirdi. Merkez Bankası faiz indirim sinyali vermişti ancak 425 baz punalık indirim beklenenden daha fazla oldu.

Faizlerin düşmesi ile hemen arkasından Ağustos ayı itivariyle konut kredisi faiz oranları kamu bankalarında 0,99 oranına geriledi ve büyük sürpriz yaptı.Ancak 0,99 oranı sadece yeni kredi kullanacaklar için verildiği gibi kredibilitesi yüksek olanlar için kullandırılabiliyor. Bu noktada tüketici yapılandırma yapamadığı için bir hayal kırıklığı oluşmasına rağmen yeni ev alarak kredi kullanacaklar için yeni bir umut oldu.

Kamu bankalarından sonra özel bankalarda faiz oranlarını düşürmeye devam etti. İndirimler arka arkaya geldi.12 banka konut kredisi faiz oranlarını indirdi ancak en düşük faiz oranı % 1,39'a ancak geriledi. En yüksek konut kredisi faiz oranı ise % 2,41 olarak kullandırım yapıyor.

Bugün itibari ile kampanyalı en düşük konut kredisi faiz oranı 15 yıl vade 0,99 faiz ile 300 bin TL'lik bir kredi kullanıldığında aylık taksit 3.577 TL olurken kredinin toplam geri ödeme tutarı 646.331 TL oluyor.
Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 
Kampanyalı faiz oranı 0,99 olarak uyguluyor.15 yıl vade ile kredi kullanımı yapılabiliyor. Kampanya dışında ise faiz oranı 1,39 olarak uygulanıyor

HalkBank Konut Kredisi Faiz Oranı
Kampanyalı faiz oranı 0,99 olarak uyguluyor.15 yıl vade ile kredi kullanımı yapılabiliyor.

VakıfBank Konut Kredisi Faiz Oranı
Kampanyalı faiz oranı 0,99 olarak uyguluyor.15 yıl vade ile kredi kullanımı yapılabiliyor.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı
Aylık konut kredisi faiz oranı 19 yıl için 1,39 olarak uygulanıyor.


Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranı
Aylık konut kredisi faiz oranları için 1.41 olarak uygulanıyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranı
Aylık konut kredisi faiz oranı 10 yıl vade ile 1,49 olarak uygulanıyor.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranı
Aylık konut kredisi faiz oranı 10 yıl vade ile 1,49 olarak uygulanıyor.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı
10 yıl vade ile 1.60 oranından konut kredisi faiz oranı kullandırımı yapıyor.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum